Google Pixel 4 XL duyuruldu! Google Pixel 4XL Özellikleri ve Fiyatı

Paylaş!

Google Pixel 4 XL duyuruldu! Google Pixel 4 XL Özellikleri ve Fiyatı

Google’ın dün gerçekleştirdiği tanıtım etkinliğinde tanıtılan diğer cihaz Google Pixel 4 XL daha önceki sızıntıların doğrulandığı ve detaylarının da ortaya çıktığı bir sunumla duyuruldu.

youtube/cnet https://www.youtube.com/watch?v=YYtTUSu3spU

Google Pixel 4 ile neredeyse aynı özelliklere sahip cihaz daha büyük ekran ve daha büyük batarya boyutu ile farkını gösteriyor.

Google Pixel 4 XL özellikleri ve fiyatı:

Android 10 yüklü olarak gelen cihazın AMOLED ekran boyutu 6.3 büyüklüğünde ve QHD+ kalitesinde. Ekrandaki çentikten vazgeçip tamamen alınlı bir tasarım sunan cihaz Snapdragon 855 işlemci ve yine 90 Hz ekran akış yenileme hızı ile yüksek performans vaad ediyor. 

İki arka kamerası Pixel 4 ile aynı olan  ve ilki 12 Megapiksel f/1.7 diyafram , 16 Megapiksel f/2.4 diyaframa sahip kameraları yazılım ile efsanevi sonuçlar çıkarıyor. 6 GB RAM ve 64 GB ile 128 GB depolama seçeneği mevcut Google Pixel 4 XL ön kamerasında 8 Megapiksel f/2.0 diyaframa sahip ve ayrıca ön tarafta bulunan özel derinlik algılama sensörü ile selfi fotoğraflarda etkileyici sonuçlar çıkarıyor. Gece modunda başarılı sonuçlar veren Pixel çıtayı bir kademe daha yukarı taşıyor ve gece yıldızların fotoğrafını çekebilmeyi vaad ediyor. Tanıtımda örnek gösterilen fotoğraflar ise şaşırtıcı derecede iyi. İyi bir kamera ve yazılım ile google mükemmel sonuçlara ulaşılabileceğini kanıtlamış durumda.

youtube/cnet https://www.youtube.com/watch?v=YYtTUSu3spU

Video kısmında da canlı HDR+ özelliği sunarak anlık mükemmel video görüntü kalitesini çekerken deneyimleyebiliyorsunuz. Ayrıca 30 FPS 4K , 120 FPS 1080p kalitesinde video kaydı yapabiliyor. Project Soli adlı radar teknolojisini barındıran Motion Sense özelliği ile gün içinde kullanım kolaylığı sağlayacak olan Google Pixel 4 XL bu özelliği gerekli lisansların alınamamasından dolayı her ülkede sunamayacak. 

Bataryası 18 W hızlı şarj özelliğine sahip olup 3700 mAh kapasitesi böyle bir telefon için düşük kaldığını belirtmekte fayda var. 193 gram ağırlık ve 75,1X160,4X8,2 mm boyutları olan Google Pixel 4 XL fiyatı 899 dolar olarak sunuldu. Yine ülkemizde satışa sunulmayacak olan telefonu yurt dışından almak bile yurt dışı telefon harcının bir telefon parası olduğu günümüzde hiç de mantıklı görünmüyor.