Xiaomi Lansman Tarihini Açıkladı

Paylaş!

Xiaomi Lansman Tarihini Açıkladı. Son zamanlarda oldukça büyük atılımlar gerçekleştiren Xiaomi Mi Mix 3 modeli telefon kullanıcıları tarafından oldukça uzun zamandır bekleniyordu. Dünyanın geri kalanının ne zaman ulaşacağı bilinmiyor ancak cihaza ilk olarak Çin’de yaşayan insanların ulaşacağı artık belli oldu. Xiaomi yaptığı açıklama ile yeni ürünü olarak ortaya çıkan Mi Mix 3 ürününü 25 Ekim 2018 tarihinde Pekin şehrinde yapacağı tanıtım etkinliği ile lansmanını gerçekleştirecek. Lansman tarihi ilk olarak 15 Ekim olarak ortaya atılmış ancak bu tarihte gerçekleşmemesi oldukça dikkat çekmişti. Xiaomi ise Weibo’da yaptığı duyuru ile tartışmaya son noktayı koydu. 25 Ekim olarak yeni tarihi açıklayan marka hakkında çıkan söylentilerin doğruluğunu ise 25 Ekim günü göreceğiz.

Mİ Mix Fütüristik Tasarım Harikası

Xiaomi’nin yeni ürünü olarak ortaya çıkacak olan, Mi Mix modelinin oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şirketin üst düzey yöneticileri arasında olan Donovon Sung tarafından yapılan paylaşımlarda telefonun ilk görselleri de ortaya çıkmıştı. Snapdragon 845 kullanılmasının beklendiği telefonda, farklı hafıza seçeneklerine ve farklı ram seçeneklerine sahip modellerin olması bekleniyor. Yanlarına doğru kıvrılan telefon tasarımından tam anlamıyla faydalanmak adına kullanılan amoled ekran teknolojisi, 6.4 inçlik ekranı ile neredeyse tam anlamıyla kendi boyunda bir telefon ekranı yaratıyor.

Farklı Modeller Sunulacak

Mi Mix, farklı alım seçenekleri ile piyasaya sunulacak. Cihaz üzerinde arka kısımda yer alan kameralardan birinin 16 mega piksellik bir ana kameraya sahip olması, diğerinin ise 13 mega piksellik, telefoto kamerası olması ihtimali yüksek görünüyor. Telefonun ön bölümünde ise 20 mega piksellik bir kamera olması beklenirken, yüz tanıma ve yapay zeka alanında bazı fonksiyonlar da aktif olarak kullanılabilecek. Andorid 7.1 Nougat ile gelmesi beklenen üründe aynı zamanda 18 wolt’a sahip bir hızlı şarj desteği özelliği de yer alacak. Satış açısından da farklı modellere sahip olacak olan Mi Mix 3 6 GB ram ile 64 GB hafızaya sahip modelini 490 dolardan satışa sunacakken, 8 GB ve 256 GB hafıza modelleri için ise 760 dolar fiyat biçecek.