Google Play Servisleri Nasıl Yüklenir?

Paylaş!

Google ve buna benzer arama motorlarından bazı servisleri yükleme konusunda zorluk çeken insanlar için özellikle google play servisi nasıl yüklenir konusunda yol arayanlar için basit bir şekilde bu uygulamayı yüklemeyi anlatacağız.

Uygulamalar Nasıl Yüklenir?

Google play servis dâhil bütün uygulamaları yüklemek aslında çok basit. Yapmamız gereken sadece takip etmek. Yeterince takip edilmiyor. Normalde uygulamaların yüklenmesi ve kaldırılması çok basit. Bu gün google play servislerini nasıl yükleriz onu açıklayacağız.

Google Play Servisi Nasıl Yüklenir?

Google play servisini kolay bir şekilde yüklemek istiyor iseniz ilk başta, kullandığınız cihaz android veya laptop, hangi cihazı kullanıyor iseniz ayarlar bölümüne girin ve uygulamalara gidin ve orda tüm uygulamaları göstere tıklayın, ardından aşağıya inin ve google play hizmetlere dokunun. Tekrara aşşağıya inerek, uygulama ayrıntılarına dokunarak, güncelleyin veya yükleyin. Artık google play hizmetlerini yüklemiş veya güncellemiş olacaksınız.

Google Play Servisi Kullanımında Dikkat Etmemiz Gerekenler

Google play hizmeti kullanıyor iseniz, aynı zamanda google ödeme hesabınızı tanıtmış iseniz, yani herhangi bir oyun veya kitap satın aldığınızda tanıtmış olan bir hesabınız vardır. Kullananlar bilir, dikkat etmeniz gereken hususlardan biri çocuğunuzun elinde ise telefon ve bu uygulamalar üzerinde gezinirken anlamadan bütün uygulamalara tıklayıp hepsini satın alabilir. Bu bir ailenin başına daha önce gelmiş bir durumdur. Bu sebepten google ödemeyi iptal edebilirsiniz veyahut bu konuya dikkat etmeniz gerekebilir.

Google Play Hizmetlerinden Nasıl Yararlanabiliriz?

Google play hizmetlerinden bütün dünya yararlanıyor, siz de yararlanabilirsiniz. Kitap indirip okuyabilirsiniz, film indirip izleyebilirsiniz, oyun indirip oynayabilirsiniz. Bunlar ile de kalmıyor birçok uygulama, yardımcı programlar hemen hemen her şey orada mevcut.

Yapmanız gereken çok basit eğer uygulamayı telefonunuza ve tabletinize kurmuş iseniz, laptopunuza da kurabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece arama kısmına ne aradığınızı yazmak ve çıkan sonuçlardan seçip yüklemek.

Tabi ki ücretli olanları var bu konuda yukarıda uyarıyı yapmıştık. İsterseniz ücretlileri satın alabilirsiniz, ücretsiz olanlar bedava iniyor zaten. Bir başka uyarı ise, eğer telefon hafızanızda yer yok ise uygulamalar inmez ki, bu uyarıyı telefonlar veriyor.