Twitter’da İki Adımlı Doğrulama Aktifleştirme Yöntemi

Paylaş!

İnsanlar sosyal medyada ya da internette eskiye nazaran daha fazla vakit geçirmektedir. İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte de, internette gezinmenin de güvenli bir hale gelmesi insanlar tarafından dogma haline getirilmiştir. Bunun sebebi insanların sosyal medyada gezinirken kendini güvende hissetmesi sağlamak içindir. Twitter’da iki adımlı doğrulama aktifleştirme yöntemi, Twitter gibi sevilen bir sosyal mecrada daha rahat gezilmesi imkanını sağlar.

Twitter hesabınız için ekstra bir güvenlik katmanı olan bu sistemi uygulamak çok basittir. Twitter hesabına girmek için sadece şifre kullanmanızın yanı sıra iki aadımlı doğrulama yöntemini de tercih edebilirsiniz. Bir güvenlik kodu veya güvenlik anahtarı oluşturarak hesabınıza sadece kendinizin ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Twitter İki Adımlı Doğrulama Neden Kullanılmalıdır?

Herkes bilir ki sosyal medyada gezinmek biraz tehlike arz eder. Hatta bu tehlikeler ciddi problemlere sebep olabilir. Twitter’ın iki adımlı doğrulama özelliği sayesinde daha güvenli bir hesaba sahip olabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak son derece kullanışlı olduğu gibi de çok kolaydır.

Twitter’da sol tarafta yer alan daha fazla bölümünden ayarlar ve gizlilik bölümlerine geçebilirsiniz. Buradan da 3 yöntemle iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini açabilirsiniz. Kısa mesaj, kimlik doğrulama uygulaması ya da güvenlik anahtarı yöntemlerinden birini kullanabilirsiniz. Böylece hesabınıza sadece siz erişim sağlayabildiğiniz için, kötü niyetli kişilerin bilgilerinizi sızdırması şüphesinden de kurtulmuş olursunuz.

Twitter Geçici Şifre Kullanma

Diğer bir güvenlik önlemini de Twitter geçici şifre ile sağlayabilirsiniz. Yine daha fazla kısımından ayarlar ve gizlilik kısmına geçerek hesap ve güvenlik kısımlarını takip etmelisiniz. Buradan iki faktörlü kimlik doğrulama kısmına geçtikten sonra ek yöntemler’den geçici şifre alanını tıklayarak da güvenli bir hesap elde edebilirsiniz.

Kendinizi güvene almak ve sosyal medya hesabınızı daha güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız, siz de iki adımlama doğrulama yöntemlerinden herhangi birini isteğinize göre kullanabilirsiniz. Hangisi kolayınıza geliyorsa hesabınıza onu uygulayabilirsiniz. Veri hırsızlığı ve kişisel bilgilerin sızdırılması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmak istemiyor ve bunun sonucunda maddi ve manevi zarar görmek istemiyorsanız sizde bu ayarları yapmalısınız.