Google Translate Sesleri Nasıl İndirilir?

Paylaş!

Çeviri servisi olan Google Translate, her gün eklenen yeni özellikleri ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Peki, Google Translate sesleri nasıl indirilir? İşte google translate seslerini indirme ile ilgili bütün detaylar:

Google Translate Nedir?

Google Translate, Google firmasının kullanıcılara sunduğu dev hizmetlerden biridir. Google Translate ile 57 farklı dil arasından istenilen dile anında çeviri yapılabilir. Ücretsizdir ve desteklenen dillerde kelimeleri, cümleleri ve web sayfa içeriklerini çevirebilir. Google Translate, sesli okuma özelliği ile de dikkat çekmektedir. Çeviri yapılacak alana yazılan kelime, cümle ya da içeriğin okunuşunu sesli olarak dinlemek mümkündür. Kullanımı kolay olan bu çeviri hizmetinin bugün milyonlarca kişi kullanmaktadır.

Sesleri İndirme Aşamaları

Metinlerin sesli olarak çevirisinin yapıldığı Google Translate uygulamasında sesleri indirmek için şu aşamaları uygulamanız gerekiyor:

1. Adım: İlk önce Google çeviri sayfasına internet tarayıcınız üzerinden ulaşın. İstediğiniz herhangi bir cümleyi girin ve hemen altında yer alan seslendirme butonuna tıklayın. Seslendirme butonu hoparlör simgesinin bulunduğu yerdir.

2. Adım: Bu kısımdan sonra sağ tıklayarak ögeyi incele kısmına tıklayın. Karşınıza gelen ekrandan network veya ağ kısmından birisini seçin.

3. Adım: Bu pencere açık konumdayken çeviri ekranına dönün. İndirmek istediğiniz metni yazın ve dinle diyerek hoparlör simgesine tıklayın.

4. Adım: Translate ile başlayan bir yazı karşınıza çıkacak. Bu yazıya sağ tıklayıp yeni sekmede aç kısmını seçin.

5. Adım: Yeni sekmede ses dosyanız oynatılıyor olacaktır buradan alt alta üç nokta olan simgeye tıklayarak indirme işlemini yapabilirsiniz.

Ne İşe Yarar?

Herhangi bir durumda hazırladığınız sunumun seslendirilmesi gerektiği zaman Google Translate’yi kullanarak ses indirme aşamalarını takip ettiğinizde sesleri indirerek sunumlarınızı sunabilirsiniz.