PUBG Oyuncularına Sunacağı Yeni Harita Zamanını Açıkladı

Paylaş!

PUBG Oyuncularına Sunacağı Yeni Harita Zamanını Açıkladı. PUGB Mobile oyunu yöneticilerinin geliştirmiş olduğu yeni kış mevsimine ait haritanın hizmete açılacağı tarih ve saat belli oldu. Karlı görünüme sahip haritanın adı Vikendi olarak belirlenmişti. Geçen senenin Mart ayında oyun piyasasına sürülen PUGB Mobile hayatta kalma oyununun kullanıcısı günden güne artış gösteriyor.

Ama bir yandan da oyunda kullanılan hileler yüzünden birçok kişi oyunu bırakmak zorunda kaldı. Bunun en temel sebebinin oyunda kullanılan optimizasyon yetersizliğinin olduğu söyleniyor. Oyunun mobil sürümü bilindiği üzere 2018 yılının içerisinde markette yerini almıştı. Müthiş bir şekilde kullanıcı artışı yaşayan oyun kullanıcı sayısı bakımından yeni rekorlara imza atıyor. Oyun üzerinde yapılan optimizasyon çalışmalarının da sürmesi ile hilelere karşı yeni önlemlerin aldığı görülüyor.

Yeni Harita Vikendi Yayınlanma Tarihi ve Saati

PUBG oyuncularının merakla beklediği yeni kış haritası olan Vikendi haritası çok yakında oyun içerisindeki yerini alması bekleniyor. Harita şu anda test sunucusunda yerini almış durumda ve son hazırlıkları tamamlanıyor. PC çürüme için 19 Aralık’ta kullanıcıların hizmetine açılacak. Oyuna ait mobil sürümde ise harita 20 Aralık’ta hizmete açılacak. Gece 02.00 saatinde açılacak olan haritanın mobil kullanıcılar için 24 saat sonra yani 21 Aralık günü haritaya ulaşmaları mümkün olacaktır. PUBG oyuncuları Vikendi haritasını fazlasıyla merak içinde bekliyor. Haritanın temasına bakıldığında kış mevsimine ait görsel öğelerin yer aldığını söylemek mümkün.

Harita Mobil Sürümde Neden 24 Saat Sonra Aktif Oluyor?

Bu konu hakkında oyun yapımcılarının herhangi bir açıklaması yer almıyor. Ama oyuncuların bu konuda merak içinde oldukları bir gerçek. Bilinmesi gereken tek şey mobil sürümde oyunu oynayanların Vikendi haritasına ulaşmalarının 21 Aralık cuma günü olacağı. Yani haritayı gerekli yerden indirerek oynamak için 24 saat gibi bir sürenin geçmesi gerekiyor. Oyunu PC üzerinden oynayanların böyle bir durumlar karşılaşmayacağı görülüyor. Bu durumun sadece mobil kullanıcılar için olduğu aşikar. Yeni gelecek güncelleme 0.10.0 adlı sürüm olacak. Kar yağışlı olacak bu haritanın mobil kullanıcılara 21 Aralık’ta hizmete açılacağı kesin olarak belirtildi.