Dünyanın Katlanabilen İlk Telefonu: Royal FlexPai

Paylaş!

Dünyanın Katlanabilen İlk Telefonu: Royal FlexPai. Tüketici Elektroniği Fuarı kapsamında düzenlenen etkinlik ile beraber ziyaretçilerinin beğenisine sunulan Royal FlexPai, dünyanın katlanabilen ilk telefonu olma özelliğini bünyesinde barındırıyor. Daha önce görülmüş olan hiç bir akıllı telefona benzemeyen bu cihaz, cüzdan gibi katlanan ve cebe konulan akıllı telefon patentleri, eğilip bükülen ekranları ile kullanıcılarının karşısına çıktı.

Samsung firmasının ilk olarak zifiri karanlıkta ortaya çıkardığı ve görsellerinden hiç bir şey anlaşılmasa da esneklik açısından beklentileri karşılayamaması hayal kırıklığı yaratmıştı. Herkes büyük markalardan bu cihazın üretimini beklerken, daha önce adı duyulmamış bir marka olan Royole, CES etkinliğinde gerçekten katlanabilen bir telefonu gözler önüne serdi.

Royal FlexPai adını verdiği bu model, büyük firmaların hayalinin gerçeğe dönüşmüş hali olarak ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelmeyi başardı. Akıllı telefon ve tablet bileşimi olarak bilinen, katlandığında akıllı telefona, açıldığında ise bir tablet boyutuna dönüşen bu model, daha önce görülmüş olan hiç bir cihaza benzemiyor.

Hem Telefon, Hem Tablet

CES 2019 etkinliğinde cihazın tanıtımını yapan ve bir tanıtım videosu da yayınlayan Royale firması, ekranı adeta bir cüzdan gibi ikiye katlayan modeli ile herkesin dikkatini üzerine çekti. Android sürümlerinde katlanabilir ekran çözümlerine ilişkin yeni güncellemeler yapılacak olsa da, Royole firması bu güncellemeleri kendi üretimini yaparken geliştirmiş durumda.

Ekranda cam olmaması ve farklı bir materyalden üretilmesi sebebi ile ışık altında kaldığı zaman parıldamaların ve yansımaların ortaya çıktığı görülüyor. Bu sorunu dert etmeyen kullanıcılar için mükemmel bir telefon üretimi yapıldığı söylenebilir. 6 GB ve 8 GB RAM alanı seçeneği ile 128 GB ve 256 GB dahili depolama alanı seçeneği ile satışa çıkarılacak olan bu cihaz, 7.8 inçlik bir ekran ile piyasada yer bulacak.

16 MP ve 20 MP dual kamera özelliğini de bünyesinde bulunduracak olan telefona ilişkin henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi. CES 2019 etkinliği içerisinde tanıtılmış olan modele ilişkin görüntüler ve firma tarafından yayınlanmış olan tanıtım videosu teknoloji severlerin heyecanlanması için yeterli bir sebep.