GTA VI Ne Zaman Çıkıyor?

Paylaş!

Rockstar Games’in amiral gemisi olan GTA serisi, grafik kalitesi, senaryosu, yapay zekası ve oluşturduğu atmosfer ile video oyunu meraklılarının vazgeçilmez oyunlarından biri. Oyuncular ile buluştuğu 1997 yılından itibaren büyük bir fan kitlesi olan GTA, bilgisayar teknolojilerinde gerçekleşen donanım ve yazılım gelişmelerine paralel olarak sınıf atlıyor ve yeni çıkan her bir serisinde oyunculara unutulmaz bir deneyim sunuyor. GTA V’ in oyun dünyasındaki başarısı ve oyun meraklıları için bir başyapıt olduğu yadsınamaz, oyunun son serisini bitiren oyucuların aklındaki soru gta vı ne zaman çıkıyor?

Büyük Bir Hayran Kitlesi

Dünya genelinde ve ülkemizde hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan GTA serisinin yeni oyununun ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte, 2020 ya da 2021 yılı Rockstar Games tarafından resmi olmasa da duyurulmuş durumda. Rockstar Games firması üzerinde çalıştığı Red Dead Redemption 2 oyununa odaklanmış durumda. 8 yıl aradan sonra oyunun 2.’sini piyasaya sürecek olan firma, GTA VI’ yı biraz daha geç çıkarma yoluna gidecek.

Çok Satanlardan Biri

GTA V, çıktığı 2013 yılından itibaren PC, PS3, PS4 , Xone ve X360 platformlarında toplamda 90 milyonluk bir satış adedine ulaşarak büyük bir başarıya imza attı. Aynı zamanda Rockstar Games GTA V için online içerik yayınlayarak oyunculara oyunu hala vazgeçilmez kılmayı başarıyor. Firma yayınladığı online içerikler ile GTA fanlarını GTA VI çıkana eğlendirmeye devam edecek gibi duruyor.

Meraklıları İçin Üzücü Bir Haber

GTA hayranları için oyunun yeni serisini bu kadar uzun bir süre beklemek üzücü bir etki yarattı. Daha önceki GTA serilerine bakılırsa GTA VI bu kadar uzun süre beklendiğine değecek gibi duruyor. Rockstar Games’in bomba gibi bir GTA yaratacağına hiç şüphe yok, çıkan söylentiler arasında GTA VI’ da ana karakterlerden birinin kadın olacağı da var.