Instagram Direct’de Soru Sorma ve Anket Yayınlama

Paylaş!

Instagram sosyal medya ağlarından en çok tercih edilen bir uygulamadır. Her hafta yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Özelliklerinden biri de Instagram direct’de soru sorma ve anket yayınlama. En yeni özelliklerden biri olan anket yayınlama çok sevilen bir uygulama olarak tercih ediliyor. İnsanlar kendi akıllarında ikilemde kaldığı soruları ya da iki benzer ürün, durum, şahıs vb. gibi durumlarda çözüm bulmak ve cevap aramak için kullanmayı tercih ediyorlar.

Anket Yapımı Ve Püf Noktaları

Instagram üzerinden anket yapımı bir o kadar kolay ve bir o kadar da beceri isteyen bir iştir. Çünkü anket yaparken iki farklı öge arasından birini tercih etmeleri için takipçilerinize sunarsınız. Instagram hikâyesinde yapılan bu işlem takipçilerinizin oylaması sonucu sizde oranları görebilirsiniz. İlk olarak ne soracağınıza daha doğrusu hangi iki şeyi kıyaslama yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonra Instagram hikâyesinde karar verdiğiniz anketi soru sorarak devam edebilirsiniz. Soru sorduktan sonra iki seçenek hakkınız olacak ve seçeneklere ikilemde kaldığınız durumları yazmalısınız. Daha sonra hikâyeyi gönderdikten sonra takipçilerinizin oylamasını beklemelisiniz. Belli bir süre sonra oranları kendi sayfanızda göreceksiniz. Eğer oranları paylaşmak isterseniz tekrardan hikâyenizde paylaşabilirsiniz. Ancak bu yaptığınız zorunlu değil. Oranları takipçiniz ile paylaşmayabilirsiniz de.

Instagram Dırect’de Soru Sorma

Mesajlaşmak artık günümüzde her sosyal medya gurubunda yapılmaktadır. Instagram üzerinden de arkadaş ve takipçilerine mesaj yazabilir onlarla konuşabilirsiniz. Soru sormak için yapacağınız şey ilk önce hesabı takip etmelisiniz. Eğer hesabı takip ediyorsanız hesap üzerinde mesaj gönder butonu aracılığı ile mesaj gönderebilirsiniz. Ancak takip etmeden mesaj yazmak istiyorsanız da hesabın sağ üst köşesinde üç nokta vardır. Orayı tıkladığınızda mesaj gönder butonuna basın ve mesaj gönderin.

Instagram Dırect Ayarları

Instagram Dırect mesaj ayarlarından biri de takipçiyi takip edip etmeme durumudur. Sonuçta Instagram mesaj ayarlarından biriside mesajları direk alıp alamama durumudur. Bunun ayarlarını her takipçi kendisi yapabilir. Sizlerde bu durum göz önünde bulundurarak mesaj gönderebilirsiniz.