Fortnite Mobile Nasıl İndirilir?

Paylaş!

Fortnite Mobile oyunu son günlerin en gündemde olan mobil oyunları listesinde ilk sıralarda yer almakta. Bu oyunun kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu sebep ile tecrübesi oyuncular bu Fortnite Mobile oyununu oynarken zorlanmakta ya da oyunu daha nasıl indireceklerini bilmemektedirler. Peki, fortnite mobile nasıl indirilir?

  1. Telefonunuzun, Fortnite İçin Uyumunu Kontrol Edin

Bu oyunu indirmeden önce telefonunuzun gerçekte Fortnite ile uyumlu olduğunu kontrol etmeyi unutmayın. Oyun, mobil cihazlarda oynatmak için optimize edilmiş olsa da, eski telefonlar sadece oyunu çalıştırmak için gereken performans standartlarına uymayabilir.

Oyun yaratıcısı Epic’in web sitesinde yer alan yayında Fortnite oyununun şu anda beta’nın şu Samsung Galaxy cihazlarında çalıştığını onayladı: S7 / S7 Edge, S8 / S8 +, S9 / S9 +, Not 8, Not 9, Sekme S3 ve S4.

  1. Güvenlik Ayarlarınızı Değiştirin

Oyunu indirmek için yapılabilecek en kolay adım güvenlik ayarlarını değiştirmektir. Öncelikle Android cihazınızın diğer yerlerden indirilen uygulamaları yüklemesine ve çalıştırmasına izin vermelisiniz. Bu ayarı açtığınızda dikkatli olun, yalnızca bildiğiniz uygulamaları güvenilir bir şekilde indirdiğinizden emin olmalısınız. Aksi bir durumda zararlı kodlar içeren yazılımlar telefonunuza sızabilir. Bu yüzden telefonunuzun kötü amaçlı yazılımlarını indirmekten kaçınmak için indireceğiniz installerın Epic Game’in resmi sürümü olduğundan emin olun.

  1. Fortnite Installer’ı İndirin

İOS kullanıcıları Apple’ın App Store’dan Fortnite’ı mutlu bir şekilde indirirken, Android’deki herkes Fortnite web sitesinde yer alan özel bir yükleme dosyasını telefona indirmek durumundadır. Android kullanıcıları burada yer alan installeri telefonlarına indirerek Fortnite Mobile oyununu indirmeye başlayabilirler. Oyunun yüklenebilmesi için telefonunuzda en az 2 Gb değerinde bir hafıza boşluğu olması gerekmektedir. Ancak yükleme dosyası APK’sı sizden yalnızca 2mb depolama alanı isteyecektir.

  1. iPhone Kullanıcıları Fortnite Mobil Oyununu Nasıl İndirir?

Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız Fortnite Mobile oyununu indirmek için yapmanız gereken tek şey App Store’a her zamanki gibi gitmeniz ve arama çubuğuna Fortnite yazarak aramak olmalıdır. Daha sonra, yükle butonuna basın. Tüm bu işlemlerin ardından Fortnite Mobile oyunu telefonunuza inmiş olacaktır.