Huawei P30 Üç Adet Arka Kameraya Sahip Olabilir

Paylaş!

Huawei P30 Üç Adet Arka Kameraya Sahip Olabilir. Evan Blass tarafından yakın bir zamanda ortaya atılmış olan iddiaya göre 2019 modeli olarak piyasaya çıkmaya hazırlanan Huawei P30, üç adet arka kameraya ve 5x optik yakınlaştırmaya sahip olacak. Çin menşeili akıllı telefon üreticisi Huawei firmasının P serisi içerisinde yer alan ve yeni amiral gemisi olarak 2019 yılı içerisinde piyasaya çıkarmaya hazırlandığı P30 modeli ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

P20 ve P20 Pro modelleri ile akıllı telefon fotoğrafçılığını bambaşka bir boyuta taşıyan firmanın yeni modelinde daha gelişmiş bir kamera sistemi kullanacağını söyleyen Evan Blass, P30 ve P30 Pro modellerine ilişkin olarak bazı iddialarda bulundu. Akıllı telefon kameracılığı konusunda tahtı kimseye bırakmayan Huawei firmasının bu konuda yine kendi içerisinde el değiştireceği hakkındaki iddialar şimdiden teknoloji sektörünü karıştırdı. 3 adet arka kameraya ve 5x optik yakınlaştırmaya sahip olacak olan P30 ve P30 Pro modellerine ilişkin pek çok dikkat çekici yorum geldi.

40 MP Sensör

Huawei P30 Pro’nun P30 modeline göre bir adet daha fazla kamera ile kullanıcıların karşısına çıkması da gelen sızıntılar arasında. P30 modelinde 3 adet arka kamera, P30 Pro modelinde ise 4 adet arka kamera olması muhtemel. İsabetli sızıntılarını okuyucuları ile paylaşan Evan Blass tarafından yayınlanmış olan yeni bir sızıntı haberi ile Huawei firmasının 2019 yılında akıllı telefon fotoğrafçılığını bambaşka bir boyuta taşıyacağı görülüyor. Kameralardan birinde yer alacak olan 40 MP sensör kullanımı da dikkatleri çeken başka bir nokta.

5x optik yakınlaştırma seçeneği ile beraber satışa çıkması beklenen P30 ve P30 Pro modellerinin selfie modasına damgasını vuracak olan 24 MP çözünürlüklü ön kameraya sahip olacağı da konuşuluyor. Evan Blass resmi Twitter hesabından yayınladığı bu bilgiler ile birçok teknoloji severin dikkatini çekti. Huawei firmasının yeni yıl ile beraber piyasaya süreceği P serisinin amiral gemileri P30 ve P30 Pro modellerinin kameraları ile ilgili haber büyük bir yankı uyandırdı. Firmadan ise cevap gelmedi.