Xiaomi Mi Air 12.5’in Duyurusu Yapıldı

Paylaş!

Xiaomi Mi Air 12.5’in Duyurusu Yapıldı. Tabletler, televizyonlar, cep telefonları gibi bir çok teknoloji ürününde görülebilecek bir marka olarak Xiaomi firması, son dönemlerde notebook piyasasında da adından söz ettirmeye başladı. Daha öncesinde Xiaomi Mi Air adı ile piyasaya çıkarılmış olan farklı bir müşteri portföyüne yönelik olarak yeni bir model geliştirmeye başlamıştı. Mi Air 12.5’ten önceki modellerinden ayrılan önemli bir özellik olarak Intel Core M3 işlemcisi yerine 7. jenerasyon içerisinde yer alan Intel Core i5 işlemci sistemini kullanacak olması firmanın yeni modelde işleyeceği ataklardan bir tanesi.

Sadelik, şıklık ve mobilite gibi etmenleri bir arada sunan firma, bu modelde de müşterilerinin beklentisini en iyi şekilde karşılamaya hazırlanıyor. İsminden de anlaşılabileceği üzre 12.5 inçlik bir ekran boyutuna sahip olacak notebook, IPS ekran teknolojisi ile beraber kullanıcısının karşısına çıkacak. Full HD çözünürlüğü ile beraber donanımsal açıdan da oldukça yüksek değerlere sahip olacak notebookun 1070 gram ağırlığında olması kullanıcıların dikkatini çeken başka bir etmen.

Xiaomi Mi Air 12.5 Özellikleri

Xiaomi firmasının notebook alanındaki yeni amiral gemisi olarak duyurusunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği modeli Mi Air 12.5, 3.5mm kulaklık / hoparlör girişi, USB 3.0 ve USB Type-C ünitesi ile satışa çıkacak. Bir önceki versiyonunda kullanıldığı gibi 4 GB RAM alanına ve 256 GB depolama alanına sahip olacak notebook, meraklıları ile buluşmayı bekliyor. Xiaomi firması cep telefonu, tablet ve telefon satışlarından sonra Mi Air adını verdiği model ile notebook piyasasına da giriş yapması ve kemik bir müşteri portföyüne ulaşmasından ötürü ilk modelini geliştirmeye karar verdi.

Mi Air 12.5 adı ile çıkacak olan yeni modelin satış fiyatlarına dair de duyuru esnasında basınla bilgi paylaşımı yapan firma yetkilileri, 3.999 Yuan yani 3.075 TL değerinde bir fiyat üzerinden satışının yapılacağı bilgisini geçti. Çin ülkesinde siparişlerinin alımına başlanmış olsa da Avrupa pazarına girip girmeyeceği konusunda henüz bir bilgi gelmedi. Aynı durum Türkiye için de geçerli olmakla beraber notebook’un Çin’den dışarı çıkaracağı ülkeler henüz netlik kazanmadı.