Instagram Hikayelere Nasıl Müzik Eklenir? Müzik Etiketi Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Fotoğraf çekmeyi ve fotoğraflarını başkalarıyla paylaşmayı sevenlerin gün içerisinde saatlerini geçirdiği, arkadaşlarının ve takip etmek istediği kişilerin paylaşımlarını görmek isteyenlerin kullandığı Instagram uygulaması hikayelere müzik ekleme özelliği getirdi. Peki Instagram hikayelere nasıl müzik eklenir?

Instagram Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Instagram, 2010 yılından beri kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşımlarını destekleyen sosyal medya platformudur. Instagram sayesinde gezip görülen yerler, yenen yemekler, gidilen konserler, eğlenceli anlar, hayvan ve manzara görüntüleri kitlelere paylaşmak popüler hale geldi. Aynı zamanda hikaye paylaşma özelliği ile de 24 saat boyunca fotoğraf ve video paylaşımı yapma fırsatı da sunuluyor.

Bunların yanı sıra canlı yayın özelliğinin gelmesi ile de canlı yayın açmak ve takipçileri bu canlı yayınlara dahil etmek de mümkün. Direct mesaj özelliği ile Instagram üzerinden mesajlaşmak, seçilen kişilere fotoğraf ve video gönderme imkanı da sunuluyor.

Instagram Hikaye Özellikleri Nelerdir?

Instagram uygulamasının popüler olmasının sebeplerinden biri de pek çok özelliğinin olması. Bu özelliklerden biri olan hikaye paylaşma özelliğinin ise kullanıcılara sunduğu pek çok seçeneği var. Paylaşılan hikayeler üzerinde yazı yazmak, simgeler eklemek, hareketli resim haline getirmek ve hikayeyi izleyenleri görmek mümkün.

Paylaşılan hikayenin kaydedilmesi, istenilen zaman paylaşan tarafından tekrar izlenebilmesi ve hikayede paylaşılan fotoğraf veya video içerisinde bulunan kişilerin etiket ile gösterilebiliyor olması da işin zevkli kısımları. Hikayelerde yer konumunu göstermek, farklı filtreler ekleyerek paylaşmak, tarih, saat eklemek de seçenekler içinde.

Instagram Hikayelerinize Müzik Ekleyebilirsiniz

Insagram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu en yeni özellik ise paylaşılan hikayenin üzerine istenilen müziğin eklenebiliyor olması. Bu sayede eklemek istenilen parça ister şarkının fotoğrafıyla ister sözleriyle hikayenin üzerinde yer alabiliyor. Intagrama gelen bu özellik kullanıcılar tarafından hızla kullanılmaya başlandı. Kullanıcılar tarafından beğenilen ve sıkça kullanılmaya başlanan özellik ise çok kolay bir şekilde yapılıyor. Instagram Hikayelere Nasıl Müzik Eklenir? sorusunun cevabı işe şu şekilde

Hikaye kısmından fotoğraf çekildikten sonra sunulan ekleme işaretlerinden not kağıdı şekilde olan simgeye dokunmak gerekiyor. Ardından oradaki seçenekler arasından “MÜZİK” imgesine basıp istenilen parçanın ismini yazmak yeterli oluyor. Bu şekilde fotoğraflar daha anlamlı bir hal almış oluyor.