Instagram İçin Takip Edilenler Listesini Sıralama

Paylaş!

İnstagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisidir. İnsanlar bu sosyal medya platformu sayesinde birçok kanalı ve modayı rahatlıkla takip edebilmektedir. Özellikle 2015 yılı itibariyle büyük bir hızla gelişmiştir. Yeni eğlence hem de en güzel tanışma platformlarından birisi olmuştur. Dolayısıyla insanların en fazla ilgi odağı olan platform halini almıştır. Ancak sıklıkla merak edilen konulardan biriside ınstagram için takip edilenler listesini sıralama olmaktadır. Bunun neye göre sıralandığını ve en son takip eden kişinin kim olduğu oldukça merak edilmektedir. Şimdi sizlere bu konular hakkında ufak çaplı detaylar verelim.

Instagram Takipçi Sıralama Listesi

İnstagram sosyal medya uygulamasında takip etmiş olduğunuz tüm kişiler, en son takip ettiğiniz kişiye göre sıralanmaktadır. Örneğin ilk takip ettiğiniz kişi en son sırada yer alırken, ilk takip ettiğiniz kişi de takipçi listesinin en başında yer almaktadır. İnstagram uygulaması büyük bir hızla değişmeye ve gelişmeye devam etmektedir. Böylece birçok alanda yeni güncellemeler gelmektedir.

Dolayısıyla insanların her anlamda kafaları karışmaktadır. Ayrıca buna ek olarak dikkat etmeniz gereken bir detay daha bulunmaktadır. Şöyle ki, sizlere takip eden kişilerin random olarak yani karışık şekilde de sıralanması mümkündür. İnstagram uygulamasında özellikle beğeni ve takipçi kasan kişiler için oldukça işe yarar bir durumdur.

Ancak kesinlikle bu random sıralama sistemine rağbet etmeniz önerilmemektedir. Kısacası Instagram’da, takip ettiğiniz tüm kişiler, en son takip ettiğiniz şekilde sıralanmaktadır. Böylece en son kimi takip ettiğinizi rahatlıkla bakabilirsiniz.

Instagram Takipçilerim Neden Karışık Olarak Sıralanıyor?

Bu durumu şöyle açıklayabiliriz. İnstagram uygulaması 2015 yılından itibaren alt yapısını ciddi anlamda geliştirerek, birçok alanda farklı kitleye hitap etmişti. Bu sayede İnstagram Dünya alnında kısa sürede popülerliğe ulaşmıştır. Dolayısıyla insanlar bu sosyal medya platform üzerinde de takip kasmaya devam etmekteydi.

Takip kasabilmek için kitlenin random şekilde sıralanması gerekliydi. Ancak bu durum o zamandan bu zaman epeyce değişmiştir. Eğer sizlerde Instagram’da takip eden kişilerin neye göre sıralandığını merak ediyorsanız, bildirimler kısmına girebilirsiniz. Bu alanda SEN seçeneğine tıklayarak rahatlıkla görebilirsiniz.