Apple Pencil Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Gelişen teknolojinin oldukça iddialı bir parçası olan stylus kalem modeli yani Apple Pencil’den bahsedeceğiz. Bilindiği üzere sadece iPad Pro ve 6. Nesil iPad’lerde görev yapmaktadır. Ancak Apple Pencil’in en iyi özelliklerinden birisi de eski tip iPad ve iPhone’larda da kullanılmaktadır. Apple Pencil, pek de ucuz olmayan bir ürün olmakla birliklte en iyi çözümler arasında yer almaktadır. Oldukça popüler olan bu aksesuar ile Apple Pencil, iPad Pro ve iPad’in güncel serilerinin gücüne güç katmaktadır. Hatta yaratıcılık konusunda da yepyeni olanak ve imkanlar sunmaktadır. Yapısal olarak da hem eğimi olması hem de herhangi bir kuvveti algılamasıyla birlikte, tıpkı normal bir kalem tutuşu sergilemektedir. Kullanım sırasında yaotğınız tüm çizgilerde kalınlıkları değiştirebilir, hafif gölgelikler atabilir veya yaratıcılığınıza bağlı çeşitli sanatlar yapabilirsiniz. Ayrıca piksel mükemmelliği de oldukça hassas durumda üretilmiştir.

Apple Pencil Genel Özellikleri

Apple Pencil aksesuarının sağladığı birçok özellik bulunmaktadır. İşte özellikleri;

  • Daha hassas,
  • Gerçek bir kalem tutuşu hissi,
  • Gölgelikler verilebilmesi,
  • Mıknatıslı şekilde olabilmesi,
  • Mıknatıslı alanda şarj edilebiliyor olması,

Gibi birçok alanda çeşitli özellik sunmaktadır.

Son Teknoloji Appel Pencil Nasıl Kullanılır?

Bu kadar aktif özelliği olmasıyla birlikte peki, Apple Pencil nasıl kullanılır? Şimdi detaylarıyla sizlere bahsedelim. Apple Pencil kullanarak yazı yazabilir, metni işaretleyebilir veya farklı çizimler yapabilirsiniz.

Apple Pencil’in cetvel aracını da kullanarak düz çizgiler oluşturabilirsiniz. Bu çizgileri parmaklarınızla da döndürebilirsiniz. Bakalım Apple Pencil nasıl kullanılıyor.

Notlar uygulaması yardımıyla ekran üzerinde çizim yapabilmek için bu yöntemi kullanmalısınız;

  • Öncelikle Notlar uygulamasını açın.
  • Ardından yeni bir not oluşturmak için uygulamada ki uygun simgeye tıklayın.
  • Çizimi gerçekleştirebilmek için kalem simgesine tıklayın. Eğer kalem simgesini göremiyorsanız, Notlar uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir. Ardından kalem simgesini tıklayabilirsiniz.
  • Ardından dilediğiniz gibi çizimleri gerçekleştirebilirsiniz. Birçok çizim tekniği ve renkleri ile dilediğiniz çizimi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Eğer çizimlerinizi silmek istiyorsanız da silgiye çift şekilde dokunmanız yeterlidir. Böylece Apple Pencil’ın kullanımını ve kullanım yöntemlerini de öğrenmiş olduk.