FaceApp Nedir? FaceApp Nasıl Kullanılır?

Paylaş!

Instagram, Snapchat gibi uygulamalarda sık sık görülen hikâyeler sayesinde özelikle gerçek zamanlı filtrelerin bir hayli popüler hale geldiği söylenebilir. Bu sayede akıllı cep telefonlarının arka ya da ön kameraların kullanılarak ortaya oldukça eğlenceli işler çıkarmak mümkün olabiliyor. Ancak var olan bir uygulama sayesinde insan yüzünü işleme ve üzerinde birçok düzenleme yaparak değişiklik yapma konusunda çıta oldukça yükselmiş durumda. Uygulama FaceApp. Belirlenen her türlü fotoğraf üzerinde çok çeşitli düzenlemeler yaparak, mevcut fotoğraftan bambaşka kişiler yaratma oldukça kolay. İşte tüm detaylarıyla faceapp nedir? faceapp nasıl kullanılır?

FaceApp İndirme İşlemi

Hem iOS hem de Android uygulamalarında bulunan FaceApp, Apple App Store ya da Google Play Store üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. İndirme işlemi sırasında sıra dışı bir işlem yapmaya gerek yok. Herhangi bir oyun ya da uygulama nasıl indiriliyorsa FaceApp’da o şekilde indirilebiliyor. Tek fark, kimlik doğrulaması için parmak izi okutulmasının istenmesidir.

FaceApp Kullanımı

Son derece kolay bir arayüze sahip olan FaceApp ile uygulama içerisinde yer alan kamera kullanılarak çekilen ya da galeride bulunan herhangi bir fotoğrafı uygulama ekranına alarak düzenleme yapmaya başlanabiliyor. All Photos sekmesi üzerinden cep telefonunda bulunan tüm fotoğraflara erişilebilir. Fotoğraf uygulama sunucusuna yükleniyor ve basit bir şekilde fotoğraf üzerinde onlarca farklı düzenleme yapılabiliyor. Gençleştirme, yaşlandırma, cinsiyet değiştirme gibi özellikler bunlardan bazıları.

Fotoğrafın Paylaşımı

Fotoğraf üzerinde çalışmalar bittiğinde ekranın alt tarafından bulunan paylaşım ikonuna tıklamak yeterli. Yanda bulunan ok işareti de, fotoğrafın cihaza indirilmesine yarıyor. Düzenlenen fotoğraf, Twitter, Instagram ve Facebook üzerinden paylaşılabiliyor. Son derece kullanışlı ve popüler olan FaceApp uygulaması, arkadaşlarına şaka yapmak isteyen kişiler için daha çok tercih ediliyor.