Amazon Go Kasada Ödeme Yapmadığınız Yeni Market

Paylaş!

Amazon Go Kasada Ödeme Yapmadığınız Yeni Market

Sadece e-ticaret sitesi olarak kalmayan Amazon bu sefer de ödeme ve kasa işlemlerini ortadan kaldıran yenilikçi bir market alışveriş deneyimi sunan mağaza konsepti Amazon Go yu duyurdu.

Marketlerdeki kasa kuyruğundan sıkılanları sevindirecek olan uygulama Amazon Go market alışverişlerindeki kasa kavramını ve beraberinde getirdiği para alışverişindeki zaman kaybını ortadan kaldırıyor. Kasa kavramını marketten kaldıran Amazon, müşterinin istediği ürünü alıp çantasına koyması ve çıkmasını sağlıyor.

Yapay zeka temeline dayanan sistemde müşteriler market girişinde telefonlarındaki uygulamayı kapıdaki turnikeye tanıtarak markete giriyor. Akıllı raflar ve sensörler sayesinde müşterinin raflardan hangi ürünü aldığını ve ya bıraktığını algılayarak uygulama içerisindeki alışveriş sepetine atarak mağaza çıkışında Amazon’a tanımlı kredi kartınızdan ödemeyi alıyor.

Amazon’un patronu Jeff Bezos , Amerika çapında toplam 2000 şube açmayı hedeflediklerini söyledi. Şimdilik sadece Amazon çalışanlarının kullandığı bir markette kullanılan sistemin gelecek sene seçilecek pilot bölgelerde faaliyete geçeceği söyleniyor. Bu sistem ile gelecek yılların alışveriş şeklinin değiştireceği kaçınılmaz bir gerçek.

Aşağıdaki videodan Amazon Go tanıtım filmini izleyebilirsiniz.