Galaxy S7 İçin Android 7.1 sürümü gelecek!

Paylaş!

Galaxy S7 İçin Android 7.1 sürümü gelecek!

Samsung Galaxy S7 kullanıcıları, yeni gelecek olan Android 7 güncellemesini bekliyordu. Fakat gelen bir haber ile birlikte Samsung, sürüm atlayacak.

Google’ın yeni Android sürümü, yakın bir zamanda üreticilere dağıldı. Kullanıcılar tarafından büyük bir merak ile beklenen Android 7.0 güncellemesi olmayacak. Fakat bunun yerine bir sonraki versiyonu olan Android 7.1 sürümü dağıtılacak.

Samsung’un Beta programı kapsamında birçok kullanıcı programa dahil olarak Samsung’un yeni geliştirmiş olduğu güncellemeleri diğer kullanıcılardan öncelikli olarak alıyor. Bu kullanıcılar güncelleme ile ilgili geri bildirimlerini Samsung’a iletiliyor ve şirket güncelleme içerisinde yer alan hataları giderdikten sonra dünya genelinde paylaşıyor. Birçok teknoloji devi tarafından aktif olarak uygulanan bu uygulama, konu ile ilgili bir gelişmenin ortaya çıkmasını sağladı.

Samsung Galaxy Beta Programda yer alan kullanıcılar, dağıtılan güncellemeler ile akıllı telefonlarının Android 7.1 sürümüne yükseldiğini fark etti. Yani bu test ile birlikte kullanıcıların cihazlarında yer alan Android sürümü 7.1 oldu. Fakat Android 7.0 sürümü şimdilik sadece Pixel serisi, LG V20 ve Nexus cihazlarda yer alıyor.

Şayet diğer teknoloji şirketleri de Samsung ile aynı şekilde ilerlerse, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Android 7.0 versiyonu yerine, Android 7.1 versiyonunu kullanacak. Fakat bu değişikliğin herhangi bir olumsuz duruma neden olması beklenmiyor.

Android 7.1 sürümü içerisinde Daydream VR desteği ve dokunma deneyimi özellikleri eklendi. Yani yeni güncelleme tamamen kullanıcıların lehine olmuş olacak. Samsung ise bu versiyonu ilerleyen haftalarda yayınlaması tahmin ediliyor.