Leonardo DiCaprio’nun Küresel Isınma Belgeseli: Before The Flood (Tufandan Önce)

Paylaş!

Leonardo DiCaprio’nun Küresel Isınma Belgeseli: Before The Flood (Tufandan Önce)

Leonardo DiCaprio, yıllardır filmlerinde gösterdiği üstün performans ile hedeflediği Oscar Ödülü’nü 2016 yılında 88. Akademi Ödülleri’ nde aldıktan sonra şimdi de küresel ısınma konulu Before The Flood (Tufandan Önce) belgeseli ile karşımızda.

Küçüklüğünden beri doğaya ve nesli tükenmiş hayvanlara ilgisi olduğunu söyleyen oyuncu National Geographic ile bir belgesel hazırladı. Küresel ısınmanın bizi nereden nereye getirdiğine ve dünyada Amerika başta olmak üzere diğer ülkelerde ne gibi önlemler alındığına ya da planlar yapıldığına dikkat çekmiş. Belgeselde verilen bilgiler ışığında gelecekle ilgili bazı iç karartan bilgiler, çeşitli siyasetçiler tarafından karalama kampanyası olarak bile kullanılarak bilim insanlarını araştırmalarını yapmaya engel olmaya kadar gitmiş. Küresel ısınmanın olmadığını öne süren siyasetçilerin olduğu bir ülkede sadece tasarruflu ampüle geçilerek geleceği kurtaramayacağımızı anlıyoruz.

DiCaprio belgeselde Barack Obama’ dan Elon Musk’ a kadar bir çok ünlü isimle konu hakkında röportaj gerçekleştirmiş. Youtube üzerinden yayınlanan 95 dakikalık belgesel aynı zamanda Türkçe dublajlı olarak National Geographic Türkiye’ nin sitesinde de mevcut. Belgesel 6 Kasıma kadar ücretsiz olarak izlenebilecek.

Burayı tıklayarak belgeselin Türkçe dublajlı halini izleyebilirsiniz.

Orijinal dil ile belgeseli aşağıdan izleyebilirsiniz.