Parasını Teknolojik Yatırımlara Harcayan 5 Hollywood Yıldızı

Paylaş!

Parasını Teknolojik Yatırımlara Harcayan 5 Hollywood Yıldızı

Günümüzde, aktörlerin çok para kazandıkları doğrudur. Bazı aktörler bu kazandıkları paralarını çokta önemli olmayan şeylerde harcarlar. Ama bütün aktörlerin böyle olduğu doğru değildir. Hollywood dendiğinde akla filmler ve aktörler gelir. Ama bu filmlerdeki kişilere sadece aktör demek doğru olmayabilir. Sadece aktörler değil de, ayrıca yatırımcılar da vardır. Bu makalede, parasını teknolojik yatırımlara harcayan 5 Hollywood yıldızı hakkında bilgi verilecektir.

Robert Downey Jr

Demir adam olarak da bilinen, Robert Downey Jr. teknolojiye düşkün bir kişidir. 2011 yılında, Downey Ventures kuran kişidir. Downey Ventures, teknoloji şirketlerine yatırımlarda bulunmaktadır. Ayrıca, Robert Downey Jr., Master Class’a 36 milyon dolarlık bir yatırımda bulunmuştur.

Ashton Kutcher

Ashton Kutcher, 2010 yılında, teknoloji şirketlerine yatırımlarda bulunmak için A-Grade Investments’i kurmuştur. 70’ten fazla yatırımlarda bulunduğu bilinmektedir. İlk yatırım yaptığı şirket olan Ooma, batmıştır. İlk yatırımında başarılı olamayan Ashton Kutcher, pes etmemiş ve yatırımlarına devam edip büyük başarı sağlamıştır. Shazam, Flipboard, Uber, AirBnb, Spotify, Foursquare, Skype, Pinterest gibi bir çok teknolojik alanlara yatırımlarda bulunmuştur.

Jared Leto

Jared Leto’nun 50’den fazla teknolojik firmalara yatırımlar yaptığı bilinmektedir. Jared Leto, en iyi ve başarılı yatırımlarından birisinin NestLabs’a yaptığı yatırım olarak göstermektedir. Headspace, Slack, Uber ve Reddit gibi bir çok yere yatırımlarda bulunmuştur. Jared Leto, yatırım yapmada çok şanslı olduğunu dile getirmiştir.

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio Foundation’ın kurucusudur. Oscar ödülünü kazanan Leonardo DiCaprio, 2011 yılında fotoğraf ve video paylaşım ağı olan Mobli’ye 4 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştır. Rubicon Global ve Casper ve Zuli gibi farklı yerlere yatırımlarda bulunmuştur.

Justin Timberlake

Listedeki diğer isimler kadar çok yatırımlarda bulunmamıştır. Ama, yaptığı bazı önemli yatırımları vardır. Örneğin, yok olmak üzere olan MySpace için 2 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştır. MisoMedia şirketi için de bazı yatırımlarda bulunmuştur.