Mars’a Gidiş İçin Gereken Güç Santrali Nasa’da

Paylaş!

Mars’a Gidiş İçin Gereken Güç Santrali Nasa’da. Uzun yıllar boyunca dünyadaki yok oluşun ve bozulan dengelerin engellenememesinden kaynaklanan sorunlar tüm ülkeleri alternatif bir yaşam alanı arayışına itmiştir. Bundan dolayı en yakın gezegenlerden başlanmış ve uzaklarına kadar araştırmalar yapılmasına karar verilmiştir. Nasa ise bu çalışmaların önemli kısmını sürdüren uluslararası kurumlardan biridir. Nasa uzun zaman önce Mars’a yolculuk ve yaşam için yaptığı araştırmalar ile tüm dünyanın takibine alındı. Nedeni ise kısa süre önce Mars yüzeyinde donmuş su partiküllerinin bulunmuş olması olarak açıklandı. Mars ile alakalı araştırmaların tamamlanması ve merak edilenlerin cevap bulması için gereken güç santrali sonunda tamamlandı ve Nasa’ya teslim edildi. Bu gelişme yeniden gözlerin Mars konusunda Nasa’ya çevrilmesine neden oldu.

Orion Uzay Gemisi

Mars’a yapılacak yolculuk için tasarlanan Orion Uzay Gemisi için gerekli olan güç santralinin tamamlanması Nasa’nın önümüzdeki yıllarda önce astronotları ardından da insanları Mars’a daha doğrusu Ay ötesine götürecek inanılmaz bir gelişmeyi başlatabileceğini duyurdu. Almanya’nın Bremen kentinde çalışan bir Airbus firması tarafından yapılan güç kaynağı için çalışan mühendisler güç kaynağının ulaşması için Nasa’nın Florida’daki üssüne doğru bir kargo uçağı yolladıklarını bildirdi. Şuan için ilk düzenlenecek yolculuk için 2022 yılı tahminleri yapılsa da Nasa her yıl insanları düzenli olarak yolculuk yapacak kadar gelişmiş bir teknolojiye kavuşturmayı amaçlıyor.

Airbus tarafından verilen diğer bilgilere göre Nasa ilk kez Amerika yapımı bir uzay gemisinde Avrupa yapımı parçalar kullanmaya başlayacağından dolayı bu tarihe yazılacak bir gelişme olarak kayıtlara geçti. Tasarlanan ve Nasa’ya teslim edilen güç kaynağı insanların hiç bir şekilde ulaşmayı bile hayal edemediği yerlere gidilmesi konusunda ciddi bir adım olarak yorumlandı. Şimdi Nasa’nın yapacağı işler daha çok kontrol edilir bir hal aldı. İnsanlar dünyadan farklı bir yerde yaşama veya buna mecbur kalma gibi bir durumları olduğunda gidecek bir yer ararken Nasa ise insanlara bu hizmeti sunmak için çalışmalarına hız vermeye başladı. Bu gelişmeden sonra ise inanların hayallerinden bile uzaklara gitmesi daha kolay olacak gibi duruyor.