Nike’dan Yeni Atılım

Paylaş!

Nike’dan Yeni Atılım. Kaliteli giyimin öncüsü olan Nike, Orta Doğu ve Avrupa’da fabrika kuracağını bu fabrikanın da Ağrı’da olacağını açıkladı. Nike bu sayede 5.000 kişiye iş imkanı oluşturacak.

Dünyadaki spor giyim markaları arasında kanıtlanmış markalardan biri olan Nike, üretim merkezi kurmak için ülkemizde Ağrı’yı tercih ettiğini duyurdu. Üretim tesisi olarak kurulacak bu fabrikada 5.000 kişiye iş verileceği de açıklanan detaylar arasında bulunuyor.

Afrika’ya İhracat

Dünya devi marka, kuracağı bu fabrikayla birlikte önce Avrupa ülkelerine ve Orta Doğu’ya, sonrasında ise Afrika’ya ihracat yapmayı hedefliyor. Fabrikanın kurulumunda Türkiye’deki Nike üreticisi Yeşim Tekstil de ortak olacak ve 2019 yılı içinde 50.000 metrekarelik üretim fabrikası faal hâle getirilecek.

Nanoteknolojik Ürünler

Yeşim Tekstil ile Nike’ın birlikte üretim yapacağı bu fabrikada Nike’ın bilindik ürünlerinin yanında nanoteknoloji teknolojisine sahip ürünler de üretilecek. Ülkemiz adına bu gelişmenin yararlı olabileceği açıklanırken, 2 sene içinde 5.000 kişiye yakın çalışan istihdam edilmesi düşüncesiyle gerçekleşecek büyük projeyle ilgili yeni ve güncel haberler almak için bizi takip edebilirsiniz.