Stadia Oyun Kolu

Paylaş!

Stadia Oyun Kolu. Google’ın bulut oyun sistemlerinden biri olan Stadia için yeni oyun kolu belli oldu. Stadia, Google’nın Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda tanıtıldı. Stadia’nın oyun sisteminde bir dizi değişiklik olduğuna dair açıklama konuları konferansta üzerinde durulan konular arasındaydı. Stadia’nın yeni oyun kolu için üç farklı tasarım şekli oluşturulduğu açıklanan bilgiler arasında yer aldı. Stadia’daki yeni özelliklerden bir tanesi, Stadia oyun kolunun Google sunucularına Wi-Fi aracılığıyla bağlanacak olması. Ayrıca oyun kolundaki bu özellik sayesinde, oyuncuların oyunu hangi cihazda oynamak istedikleri de tanımlanmış olacak.

Stadia İçin Resmi Tanıtım

Google oyun dünyasına farklı bir bakış açısı getirecek olan Stadia’yı resmen açıkladı. Stadia’da standart oyun tuşlarına ek olarak oyun kolunda iki özel tuş bulunuyor. Bu tuşlardan biri oyunları kaydederek YouTube’da paylaşım yapmayı sağlayacak olurken, diğer tuş ise oyun için bilgi ve ipuçları alınabilecek olan Google Asistan’ı kullanmayı sağlıyor.

Ayrıca oyun kolunun altında ilginç bir hile sürprizi kullanıcıları bekliyor. Cihazın diğer özellikleri hakkında ise herhangi bir bilgi açıklanmadı.