Günün Filmi: Casuslar Köprüsü

Paylaş!

Günün Filmi: Casuslar Köprüsü (Bridge of Spies)

Bu hafta sonu evde film keyfi yapmak isteyenlere önerimiz iki defa Oscar ödülü almış olan Tom Hanks‘in başrolünü oynadığı ve filmleri sayısız ödül almış başarılı yönetmen Steven Spielberg yönetiminde soğuk savaş dönemini anlattığı tarihi drama gerilim filmi Casuslar Köprüsü heyecanla izleyeceğiniz bir film.

Filmin Konusu:

Filmde geçen olaylar, James B. Donovan adındaki bir avukatın gerçek hayatından esinlenerek, kurgulanmış. 1957 yılında, Rudolf Abel adındaki bir ajan Amerika’da yakalanır ve casuslukla suçlanır. Aynı zamanda da Sovyetler bir Amerikan pilotunu ele geçirir. Bunun üzerine Amerikan Gizli Servisi CIA, bir avukat ile anlaşarak pilotu kurtarma operasyonuna girişir. Olaylar sadece Amerika tarafında değil, Sovyetler Birliği tarafında da içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Avukat Donovan, tüm ülkenin gözü üzerindeyken, herkesin nefret ettiği bu adamı savunmak zorunda kalır. Aynı zamanda avukat, işlerin detaylarını araştırdıkça, casusluk oyunun farkına varacaktır. Asıl görevi pilotu kurtarmak gibi görünse de, zamanla kendini bu bataklıktan kurtarmaya çalışan biri haline döner.

Film Oscara 6 dalda adaylık elde etmiş ve “en iyi yardımcı erkek oyuncu” ödülünü filmde Sovyet ajanı Rudolf Abel’ i canlandıran Mark Rylance almıştır.

iMDb Puanı: 7,6/10

Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular:  Tom Hanks, Mark Rylance, Amy Ryan,Alan Alda

Süre: 2saat 12 dakika

Filmin fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Film Önerileri için Film Bulan Adam’a teşekkür ederiz. Kendisinin instagram hesabını takip ederek daha fazla film önerisine bakabilirsiniz.

 

Kaynak: Wikipedia