Philips Hue Serisi Akıllı Aydınlatma Sistemleri

Paylaş!

Telefon, saat, televizyon gibi aklımıza gelebilecek her türlü elektronik cihazın akıllı versiyonunu kullandığımız günümüzün son popülaritesi şüphesiz akıllı aydınlatma sistemleri. Sadece aydınlatmanın ötesinde akıllı bir aydınlatma sistemi sunan Philips Hue serisi aydınlatmayı dilediğiniz gibi kontrol ettiğiniz ampül, şerit ve çeşitli dekoratif aydınlatma seçenekleriyle kullanıcılara eşsiz bir deneyim sunuyor.

Geliştirdiği ürünlerle mutfakta, salonda, banyoda, holde, tvnizin etrafında ya da dilediğiniz herhangi alanda Hue’nun eşsiz aydınlatma deneyimine erişebilecek ışık parlaklığını yada renk sıcaklığını ayarlayabilecek yada ister binlerce renk tonundan dilediğinizi seçerek isterseniz de aygıtın bulunduğu ortamı birden fazla renk seçeneğiyle aynı anda kullanarak kendi diskonuzu yaratabileceksiniz. Üstelik tüm bunlara erişmek için telefonunuza kurulumunu yaptığınız Hue uygulaması sayesinde oldukça kolay erişilebilir olacak.

Philips’in getirdiği yeni geliştirmeyle Hue serisi, bulunduğunuz ortamı doğal ışıkla aydınlatmaya yarayacak bir güncellemeyle yayınlanmaya hazırlanılıyor. Bu yeni geliştirme sayesinde odanızı ister gün doğumu yumuşaklığında, ister karlı bir kış günü parlaklığında, isterseniz de gün boyunca gün ışığına göre bulunduğu ortama adapte olabilecek şeklinde ayarlayabileceksiniz.

Şirket,  Hue Play HDMI Box’ın da gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte oyun oynamayı destekleyeceğini son bildirisinde kullanıcılara duyurdu. Bu güncellemeyle sadece 120 Hz ve 1440p’e kadar çözünürlüğü destekleyecek olan ve halihazırda 4K çözünürlüğü 60Hz’de destekliyor olan aygıt, oyun severlerin bir kısmını sevindireceği benziyor.

Son olarak Philips, Hue serisindeki aydınlatmanın dinlediğiniz müziklerle senkronizasyonu için İsveç merkezli müzik şirketi Spotify’la ortaklık yapacağını duyurdu.