Pokémon Unite Pokémon severlere müjde!

Paylaş!

Dünyaca büyük ses getiren ve oynanma rekorları kıran artırılmış gerçeklik oyunu Pokémon GO’nun ardından Pokémon hayranlarını sevindiren yeni bir gelişme geldi. The Pokémon Company 22 Eylül’de hem IOS hem de Android kullanıcıları için kullanıma açılacak olan Pokémon Unite duyurmasıyla hayranlarını sevindirdi. Oyun severlerin merakla beklediği oyun daha kullanıma açılmadan 5 milyonun üzerinde ön sipariş aldı.

Pokémon Unite ve TiMi Studios ikilisinin birlikte geliştirdiği ve Nintendo Switch için The Pokémon Company ile Tencent’in ortaklığı tarafından yayınlanacak olan yeni oyun, çevrimiçi savaş arenası video oyunu olarak Pokemon severlerin beğenisine sunulacak.

Ücretsiz olarak oyun severlerin kullanımına sunulacak oyunu kullanıcılar oyun içi para birimi, Pikachu Unite lisansı ve özel Pikachu festival tarzını kullanabilecekler. Bu özel eklentileri kullanabilmeleri için Pokemon severlerin oyunun yayınlanma tarihi olan 22 Eylül’de platforma giriş yapıp, özel olarak bu eklentileri talep etmeleri gerekecek. Ayrıca talep süresinin Ekim sonunda son bulacağı duyuruldu.

Oyun severlerin heyecanını yüksek tutmak için yeni bir Pokemon’u da oyuna katacağını duyuran şirket, bunun için çok sevilen ve yüksek savunma gücüne sahip Blastoise’ı düşünmüş. Bu Pokemon maçlara Squirtle olarak başlamasıyla ünlüdür ancak 5.seviyeye geldiğinizde Wartortle’a dönüştüğünü göreceksiniz. Tüm bunların yanı sıra Pokemon’ları Holowear ile tarzınıza göre giydirebilirsiniz.

Mamoswine ve Sylveon’ın da en kısa sürede oyuna ekleneceğini duyuran şirket, çok oyunculu oyun bekleyen sevenlerinin merakla oyunun yayınlanma tarihini beklemesine sebep oldu.