Instagram yükleme sorunu yaşandı

Paylaş!

Dünya çapında 1 milyarı aşkın kullanıcı sayısına ulaşan ve her geçen gün aboneleri artmaya devam eden fotoğraf/video editleme ve paylaşma uygulaması Instagram yükleme sorunu gün içinde kullanıcıları tedirgin etti.

Instagram, akışını yenilemek isteyen kullanıcılarının hata almasına sebebiyet veren problemle karşıkarşıyaydı. Androis ve IOS farketmeksizin çoğunlukla uygulama üzerinden hesaplarına erişmek isteyen kullanıcılar gün içerisinde akışlarını yenileyemedi, gönderi, fotoğraf, video yada hikaye paylaşamadı. Web sitesi üzerinden hesaplarına erişmek isteyen kullanıcılar ise ”Üzgünüz, bir şeyler ters gitti. Üzerinde çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede düzelteceğiz.” mesajıyla karşılaştı.

Gün içinde yaklaşık sabah 10 civarı başlayan sorun kimi kullanıcılarda gönderi yükleme, kimi kullanıcılarda akış yenileme sorunu olarak gözlemlendi. Ayrıca kullanıcıların reels’lere de erişemediği bildirildi.

Instagram hesaplarına sorunsuz erişemeyen kullanıcılar diğer sosyal medya hesaplarına akın etti. Özellikle Twitter’da Instagram’ın çökmesi viral haber olurken, kullanıcılar Instagram yükleme sorunu twitter’dan takip etti.