Pocophone F1 Cihazına Android 9.0 Güncellemesi Geldi

Paylaş!

Pocophone F1 Cihazına Android 9.0 Güncellemesi Geldi. Akıllı telefon piyasası içerisinde kendisine oldukça sağlam bir yer edinen ve an itibari ile dünyanın pek çok yerinde pek çok kişi tarafından kullanılan Pocophone F1 cihazı, söz verildiği üzere Android 9.0 Pie güncellemesi aldı. Geçtiğimiz aylardan beri güncelleme alması beklenen ve bir nevi beta sürümü ile kullanılmakta olan kullanıcıların ise kendi manuel ayarlamaları üzerinden kurabildikleri yeni işletim sistemi MIUI 10 güncellemesi, bugün itibari ile bütün cihaz kullanıcılarına gelmiş oldu.

Premium sınıf olarak nitelendirilebilecek olan ve düşük bütçesi ile dikkatleri çeken Pocophone F1 cihazı, donanım özellikleri ile de göz dolduruyor. MIUI 10 tabanlı Android 9.0 işletim sistemini bugün itibari ile alan cihaz, kullanıcıların her hangi bir aksaklık yaşamaması durumunda bildirim ekranına gelecek. Ekran üzerindeki adımları takip ederek cihazı Android 9.0 Pie işletim sistemine geçirebilmek mümkün olacak. Bu güncelleme bildirimini ekranında görmeyen kişiler için ise OTA kurulumu gerçekleştirilebilecek.

Pocophone F1 Android 9.0 OTA Kurulumu

Pocophone F1 cihazının dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olması ile beraber Android işletim sisteminin son sürümü olan 9.0 Pie güncellemesini alması bekleniyordu. Beklenen haber bugün itibari ile Google firması tarafından cihazlara gönderilen bildirim ile beraber gelmiş oldu. Cihaz ekranında güncelleme bildirimini gören kullanıcıların kurulum yapmaları halinde yeni görünüme kavuşmaları sağlandı. Ancak bu bildirimi almayan cihazlar için de Google firması tarafından OTA kurulumuna izin verildi. Dosya indirimi yapıldıktan sonra telefonda yer alan ‘downloaded_rom’ klasörüne atma işlemi gerçekleştirilerek Android 9.0 Pie güncellemesi yapılabilecek.

Bunu zararlı yazılım olarak algılamayan Google Android sistemi ise güncelleme işlemini normal süresi içerisinde gerçekleştirebilecek. Dünyanın genelinde kullanılan ve telefon piyasası içerisinde kendisine yer edinen Pocophone F1, bu anlamda diğer cihazlar ile işletim sistemi bakımından eşitlenmiş oldu. Uzun zamandır beta sürümünde kullanıcıların manuel olarak yükledikleri işletim sistemi güncellemesi ise artık otomatik olarak cihazlarda yerini almış oldu. Bugün itibari ile gelen güncelleme sonrasında cihaz menüsünde bazı göze çarpan değişiklikler yapıldı.