Son Yenilik Telegram 5.0

Paylaş!

Son Yenilik Telegram 5.0. Sosyal medya platformlarından olan Whatsapp’ın en büyük rakibi olarak görülen Telegram en son ve en yeni versiyonunu yayınlayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Gelen Yenilikler

Dört yıl gibi kısa bir süre içerisinde, dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcıyla buluşan Telegram 5.0 geçtiğimiz yılı pekte hoş olmayan sansür ve ülke baskıları sorunlarıyla geçirmişti. Bu zor ve çalkantılı günleri atlatmayı başaran Telegram, oldukça mühim olan yenilikler yaparak en son ve en yeni sürümüyle kullanıcısıyla buluşmayı başararak Whatsapp’a rakip oldu. Anlık mesajlaşma denilince ilk akla gelen Whatsapp, Telegram 5.0 yeni versiyonu ile kullanıcı sayısında düşüş yaşayabilir gibi görünüyor.

Telegram Özellikler

Telegram 5.0 ile birlikte uygulamanın diğer mesajlaşma ağlarından ayıran özelliği Instant View gibi önemli yeni özellikler göze çarpıyor. Telegram ekranından çıkmadan gönderilen bir linki veya ifadeyi tek tıkla zaman kaybetmeden görüntüleyebildiğiniz bu özellik sayesinde artık resim linklerini görebilecek ve ilgili makalelere göz atabilecek, aynı zamanda istediğiniz her dile çeviri işlemi yapabileceksiniz. Bu şaşırtıcı özellikleri ile Telegram çok konuşulacak gibi görünüyor.

Telegram 5.0, ıos ve android mobil cihazlar için platforma özel yenilik ve hata düzeltmeleri içermektedir. iOS versiyonlarında ciddi buglar bulunan uygulamanın tam olarak 400 den fazla hatayı gidererek dikkat çektiği belirtildi. Bu dikkat çektiği ayrıntı sayesinde uzun süreden beri beklenen, Android kullanıcılarının tüm videolara zum yapabilmesi özelliği de geliştirilmiş oldu. Telegram 5.0 ile mesaj kutunuzda bulunan mesajlarınızda bir çok düzenlemede yapabileceksiniz. Ayrıca geliştirdiği bir diğer özellik olan gizli mesajlaşma sistemi ile de tercih edilecek gibi görünüyor ve yaptığınız bu sohbet bir süre sonra otomatik olarak siliniyor.

Whatsapp’ta 16 MB sınırlandırması olan dosya gönderme işlemi Telegram’da 1.5 GB olarak belirlendi. Arkadaşınız, aileniz ile sohbet ederken diğer video kanallarından istediğiniz kanallara da ulaşabilmeniz mümkün. Whatsapp’ı bu özellikleri ile geride bırakan bu uygulama yüz bin üyeyi sohbet ekranınıza eklemenizi sağlıyor. Tüm bu özellikleri incelemek ve bilgilere ulaşmak için Telegram 5.0’ı Android telefonlarınıza Play Store’dan indirebilirsiniz.