Steve Jobs’ın Kartviziti Satıldı

Paylaş!

Steve Jobs’ın Kartviziti Satıldı. ABD’li teknoloji devi Apple’ın kurucusu olan ve genç yaşta kaybettiğimiz değerlerden bir tanesi olarak adını tarihe yazdırmış olan Steve Jobs’ın kartviziti geçtiğimiz günlerde 6.259 dolara satıldı. Apple’ın klasik gökkuşağı amblemini içermekte olan kartvizit satışı ile ilgili alıcılar adeta birbirleri ile yarışa girdiler. Apple Computer’ın kurucu ortaklarından bir tanesi olarak bilinen Steve Jobs, ölümünden önceki 5 haftalık süreç boyunca Apple firmasının CEO’luk görevini üstlenmiş ve 5 hafta sonra yani tarihler 5 Ekim 2011’i gösterdiği zaman hayata gözlerini yummuştu.

Steve Jobs’un ardında bıraktıkları bugün bakıldığı zaman bir servet haline dönüştü. Jobs’a ait olduğu bilinen Mac OS X teknik kılavuzu ile birlikte yine Steve Jobs tarafından oluşturulmuş olan istihdam anketi gibi parçalar daha öncesinde de oldukça yüksek fiyatlara satılmıştı. Şimdi ise Apple’ın klasik gökkuşağı amblemi olarak bilinen kartvizitin satışı gerçekleştirildi ve kimileri için küçük bir servet değerinde olan bir fiyata satışı yapıldı.

6.259 Dolarlık Kartvizit!

Steve Jobs’a ait olan parçalardan bir tanesi olarak üzerinde olabilecek en iyi pozisyon yazan ve Apple’ın gökkuşağı kartvizitlerinden bir tanesi olarak aynı zamanda Jobs’ın telefon numarasının yazdığı kartvizit geçtiğimiz hafta bir müzayedede 500 dolardan açılış yaparak 6.259 dolara satıldı. Kartvizitin bu kadar fahiş bir fiyata satılmasının gerekçesi olarak Steve Jobs tarafından imzalanmış olması gösterildi. Bu söylentiler her ne kadar ortaya atılmış olsa da satışı gerçekleştirildikten sonra asılsızlığı da ortaya çıkmış oldu.

Steve Jobs’ın binlercesine sahip olduğu sıradan bir kartvizit olarak satışı gerçekleştirilen ve müzayede tarihinde değersiz sayılabilecek bir ürüne bu kadar fahiş fiyat çekilmesi ile dikkatleri çekmiş oldu. Kartviziti 6.259 dolara satın alan kişinin adının açıklanmaması ile beraber bu kadar yüksek bir fiyat biçilen kartvizit ile ilgili dikkat çeken tek özellik üzerinde Jobs’ın telefon numarasının yazıyor olması. Ki bu durum da kartviziti alan kişi için bir şey ifade edebilecek durumda değil. Müzayedeyi kazanan kişinin kartvizit ile ilgili ne yapacağı ise akıllarda soru işareti olarak kaldı.