Samsung’un Yeni Tabletinin Detayları Ortaya Çıktı

Paylaş!

Samsung’un Yeni Tabletinin Detayları Ortaya Çıktı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2019 yılının ilk çeyreğinde yeni bir tableti piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Orta segment üzerinden satışa çıkarılması planlanan tabletle ilgili çalışmalarını sürdüren Samsung’un bu konudaki çalışmalarına dair sektör içerisinde her hangi bir mevcut değildi. Bu bilginin birden ortaya çıkması ile beraber teknoloji severlerin gözleri firmaya yönelmiş oldu. Firmanın önceden üretimini yaptığı Galaxy Tab A serisine dahil olacağı konusunda bilgi gelen yeni tablet modeline ilişkin SM-P205 kodunu taşıyacağı bilgisi de basına sızdırılmış oldu.

Samsung firmasının yeni model tabletini 25 Şubat 2019 tarihi itibari ile başlayacak olan ve 4 gün boyunca sürecek Mobil Dünya Kongresi kapsamında düzenlenecek olan etkinlikte tanıtması ve daha sonrasında da piyasaya sürmesi bekleniyor. Yeni tablet modeline ilişkin olarak basına sızdırılan bilgilerden yola çıkarak tabletin orta segment içerisinde yer alınacağını söyleyebiliriz. Bu konuda hem fiyat hem de donanım açısından uygun bir model üretme seçeneğin gitmiş olan firmanın tableti ile ilgili pek çok unsur ise hala merak konusu.

Orta Segment Tabletin Özellikleri

Samsung firmasının 2019 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkarması beklenen ve Galaxy Tab A serisi içerisinde yer alacak olan orta segment tableti ile ilgili teknik özellikler de basın ile paylaşıldı. 10.5 inç boyutunda ve 1200 x 1920 çözünürlükte gelecek olan tablet, LCD ekrana sahip olacak. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 400 modelinden alacak olan bu tablet, ön tarafında 5 MP’lik kamerası, arka tarafında ise 8 MP’lik kamerası ile satışa çıkarılacak. Depolama kısmına bakıldığında ise 32 GB’lık bir depolama alanına sahip olacak olan tablet, 3 GB RAM alanını da bünyesinde barındıracak.

Samsung Galaxy Tab A serisinin yeni üyesi olmaya hazırlanan tabletin teknik özelliklerine bakıldığı zaman donanım açısından orta segment bir hizmet vereceği görülüyor. Buna nazaran cihazın fiyatının da orta seviyede olması beklenirken Türkiye’deki dolar kuru yine kullanıcıları alım yaparken düşündürecek. Hangi Android işletim sisteminin kullanılacağına dair ise her hangi bir bilgi basına sızdırılmadı.