Telefondan Pubg Oynayanlara Tavsiyeler

Paylaş!

Oyun sektörünün gelişmesi ile bilgisayar oyunları herkesin evine girdi. Son günlerin popüler oyunlarından olan Pubg artık sadece bilgisayardan değil mobilden de oynanmaya başladı. Bu gelişme sayesinde Pubg severler oyunlarını her yerden keyifle oynamayı sürdürebiliyor. Telefondan pubg oynayanlara tavsiyeler alarak oyun başarınızı arttırabilirsiniz. Savaş oyunlarında başarılı olmanın birinci kuralı strateji olarak bilinir. Pubg’de bir strateji oyunu olduğu için mobilden oynarken işinize yarayacak bazı yöntemler ile 100 kişi arasından en sonlara kalabilir hatta oyunda zafere sizde ulaşabilirsiniz.

Kontrolleri Gözden Geçirin

Klavye ve mouse yardımı olmadan oyun oynadığınız için, kontrol ayarları arasında ki seçenekleri gözden geçirmeniz gerekiyor. Araç kullanımında, kolay kontrol sağlamak adına, tekli kontrolcü modunu seçebilirsiniz. Silah kullanımında iyiyseniz, nişan yardımını kapatın ve sağa sola eğilme mobilde kapalı olduğundan dikiz&ateş kontrolünü açın.

Hızlıca Silah Bulun

Tüm ”battle royale” oyunlarının ilk taktiği savaşacak aletin bulunmasıdır. Ne kadar hızlı silah bulursanız, rakiplerinizi o kadar hızlı yok etmeye başlarsınız. Talebin çok olduğu bir bölgeye indiğinizde hızlıca silaha ulaşarak 5 kill almanız mümkün olur. Oyunda nişan yardımı olduğundan sizden önce silah bulanlar sizi kolayca alt edebilir, rakiplerinizden hızlı davranmanız avantaj sağlayacaktır.

Cesur Olun ve Sürekli Haritaya Bakın

Pubg gerçekçi oyun mekanikleri olduğu için kolay ölüme sebep açıyor, bu yüzden bilgisayar üzerinden daha pasif bir oyun sürdürmeniz mümkün fakat mobile üzerindeki akış daha farklı olduğundan aktif oyun oynamanız oyunun tadını çıkarmanızı sağlar. Bir mobile oyunda ortalama 100 oyuncu olur fakat bunun 80 tanesini botlar oluşturur, hızlıca ilerlerseniz maç başına 10 kill alabilirsiniz. Pubg mobilin güzelliklerinden biride harita kullanımı, haritada silah seslerinin hangi taraftan geldiğini görebilirsiniz o yüzden sık sık haritanızı kontrol edin.