Android Telefonlarda Uygulama Güncelleme

Paylaş!

Android işletim sistemi bulunan telefonlara indirilen uygulamalar, güncellenmek istenildiğinde iki farklı yol izlenmektedir. Yapılacak olan android telefonlarda uygulama güncelleme işlemleri, manuel ya da otomatik olarak halledilebilmektedir. Telefonlara indirilen uygulamalara belirli zamanlarda güncelleme işleminin yapılması gerekmektedir. Güncelleme yapmak çalışan uygulamaları kullanırken daha verimli hale getirmektedir.

Manuel Olarak Güncelleme Yapmak

Android uygulamalara manuel olarak güncelleme yapılmak istenildiğinde, Google Play’ de menü bölümündeki uygulama ve oyunlarım bölümü açılarak işleme başlanmaktadır. Bu bölümden var olan ve güncellenmesi gereken uygulamalar görüntülenebilmektedir. Bir yada birden fazla uygulamanın karşısında güncelle özelliği bulunuyorsa, işlem tek tek ya da tümünü güncelle bölümü seçilerek, toptan şekilde de gerçekleştirilebilmektedir. Uygulamalar tek tek güncellenirken bazı uygulamalar güncelleme işlemi için izin isteyebilmektedir. Bu durumlarda uygulamanın güncellenmesi için izin vermek yeterli olmaktadır.

Otomatik Olarak Android Uygulama Güncellemesi Yapmak

Uygulama güncellemelerini otomatik olarak yapabilmek için ilk olarak Google Play Store uygulaması açılmalıdır. Uygulamanın içerisinde yer alan menü bölümünden, uygulamalarım ve oyunlarım sekmesine dokunarak açılması sağlanmaktadır. Bu bölümde bulunan ve güncellenmek istenilen uygulama seçilmeli ve diğer bölümüne gelinerek, buradaki otomatik güncelleme bölümünün bulunduğu kutuyu işaretlemek gerekmektedir. Gerçekleştirilen bu işlemler sonrasında Android cihazda bulunan uygulamalar, kendiliğinden ve otomatik olarak güncellenmektedir. Otomatik olarak güncellemenin farklı bir yolunda ise Google Play Store uygulamasında bulunan menü bölümünden, ayarlar sekmesine giderek burada bulunan uygulamaları otomatik güncelle bölümünü seçmek gerekmektedir. Telefon bu bölümde kullanıcılardan iki farklı seçeneği belirlemesini istemektedir. Bu seçeneklerde uygulamaları kablosuz ağ ve mobil veri varken her zaman güncelle, ya da uygulamaları sadece kablosuz ağ kullanılıyorken güncelle seçenekleri yer almaktadır. Bunlardan birisi belirlendikten sonra otomatik olarak güncelleme işlemi tamamlanmış demektir.