Samsung Galaxy S8’de GIF Nasıl Hazırlanır?

Paylaş!

Samsung Galaxy S8’de gıf nasıl hazırlanır? Telefonunda istediğiniz tarzda kendi isteklerinize göre seveceğiniz GIF’lar hazırlamanız mümkündür. Bunun için yapmanız gereken aşamalar mevcuttur. Birkaç işlemin sonunda istediğiniz hareketli GIF’i oluşturabilirsiniz.

GIF Nedir?

Son zamanlarda özellikle sosyal medyada oldukça sıklıkla rastladığımız ve çok fazla rağbet gören herkesin birbirine gönderdiği, bu GIF nedir?

GIF, kelime anlamı ile grafik değiştirme biçimi anlamına gelen bir sözcüktür. İnanların birbirlerine gönderdikleri hazır olarak bulunan, kiminin ise direk olarak kendi isteklerine göre hazırladığı bir hareketli resimdir

Herkes GIF Hazırlayabilir mi ?

İsteyen herkes cihazında bulunan GIF’leri kullanabilirken iş hazırlma konusuna geldiğinde belli cihazlarda belli programlar aracılığı ile kendi kişisel GIF’inizi oluşturabilirsiniz. Bu cihazlardan biri de Samsung Galaxy S8’dir.

Samsung Galaxy S8 Cihazında GIF Hazırlama Özelliği mi Bulunuyor?

Samsung Galaxy S8 cihazında Note 7 cihazından geçen bir özellik ile istediğiniz nitelikte, istediğiniz şekillerde GIF yanı hareketli resimler hazırlamak mümkündür bunun için yapmanız gerekenler;

Samsung Galaxy S8 telefonunda, cihazda bulunan özellik sayesinde istediğiniz resimler, yalnızca birkaç saniye içerisinde animasyona dönüşür.

Samsung Galaxy S8’de GIF Nasıl Hazırlanır?

Samsung Galaxy S8 telefonunda GIF animasyon aracı bulunmaktadır. Bu GIF animasyon aracına tıkladığınızda Edge panelleri arasında bulunan, akıllı seçim panelinden GIF hazırlama kısmına ulaşmanız mümkün. Karşınıza çıkan ekranda, kenarları kesik çizgilerle çevreli bir çerçeve şeklinde, ekran karşınıza çıkacaktır bu ekranda, bulunan çerçevenin köşelerini kendi istediğiniz şekilde, köşelerinden tutarak istediğiniz alanı oluşturmak için çekebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra, alanı belirlediğiniz çerçevenin altında kalite seçenekleri bulunmaktadır.

Bu seçeneklere tıklayarak istediğiniz kalite boyutuna bulaşabilirsiniz. Son olarak ise istediğiniz zaman, istediğiniz şekilde kayıt düğmesine basarak kaydı başlatabilirsiniz. Bu sırada dikkat etmeniz gereken şey, ekranda çıkan görüntünün hareket ettiğinden emin olmaktır. Eğer GIF’inizi oluşturma aşamasında bir video oynatmak istiyorsanız, öncelikli olarak o videoyu oynamaya başlamalısınız. Yalnızca resimlerden oluşan bir GIF hazırlayacaksanız, öncelikli bir işlem y-bulunmamaktadır. Yakalamak istediğiniz kısım geldiğinde ise durdur kısmına tıklayarak, istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz. GIF animasyon oluşturma işleminiz yalnızca birkaç saniye içinde tamamlanacaktır.