Tesla Roadster En Çok Kilometre Yapan Araç Oldu

Paylaş!

Tesla Roadster En Çok Kilometre Yapan Araç Oldu. Elon Musk tarafından uzaya gönderilen Tesla Roadster dünyadaki araçların şimdiye kadar yapabileceğinden çok daha fazla kilometre kat etmiş durumda. Tesla Roadster astronot kıyafeti giydirilen Starman isimli manken eşliğinde 1 yıl önce uzaya gönderilmişti. Araç SpaceX’in roketi Falcon Heavy’nin üzerinde uzaya ulaştırıldı.

Tesla Roadstar Rekor Kırıyor

Mars’ta bulunan Tesla Roadster’ın yerini belirleyen whereisroadstar.com sitesinin belirttiğine göre, şimdiden 807 milyon kilometre yani dünyada yapabileceğinden çok daha fazla yol kat etmiş durumda. Araç yörünge üzerindeki ilk turunu 2019 yılı itibariyle bitirecek. Tesla Roadster şimdiden kırılması zor bir rekora imza atmış durumda. Daha öncesinde kırılmış olan rekor 5 milyon kilometre ile Irv Gordon’un aracı Volvo 1800’ün elindeydi.

Dönüş Ne Zaman?

Araç 2019 yılı itibari ile turunun tamamlayacak olsa da hala yoluna devam ediyor. Ve daha da uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Tesla Roadster ayrıca yolculuğu sırasında yaktığı yakıt ile de tarihe geçecek gibi duruyor. Belki de bundan dolayı uzun süre yoluna devam edecek gibi görünüyor.