Muğla’dan Kanada’ya Büyük Başarı

Paylaş!

Muğla’dan Kanada’ya Büyük Başarı. Son zamanlarda oldukça sözü edilen robot gelişim alanında ülkemizde büyük başarı kazanıldı. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yönetilen ve öğrencileri robotik alanında faaliyet göstermeleri için teşvik eden program kapsamında ülkemizde büyük bir gurur yaşandı. Kanda da yapılan FRC Festival bölgesel girişimcilik ödülleri ise öğrencilerimiz için büyük fırsat oldu. Bir çok bölgeden katılan yarışmacılar Kanada da karşı karşıya gelse bile ülkemizin gururları kendi yetenek ve azimleri ile girişimcilik ödülünü almaya hak kazandılar.

Farklı liselerden başarılı ve bu robotik alanına ilgi duyan lise öğrencilerinin birleşimi ile oluşturulan rOctopus 7134 takımımız Kanada da büyük yankı uyandırdı. 40 üzerinde takımın karşılaştığı girişimcilik ödülünün rOctopus 7134 adlı takımımızın kazanmış olması ülkemizde olan keşfedilmeyi bekleyen yeni robotik alanı gençlerimiz için büyük bir umut haline geldi.

Robotik Alanına Büyük Destek

İl Milli Eğitim Müdürü ve bu alana ilgi duyan koordinatör eğitmenler aracılığı ile robotik alanına devletimiz tarafından da büyük destekler verilmeye devam ediyor.