Whatsapp Depolama Sorununa Nasıl Çözüm Bulunur?

Paylaş!

Birçok kişi tarafından oldukça fazla kullanılmaya devam eden en popüler mesajlaşma seçeneği olarak karşımıza çıkan Whatsapp uygulaması depolama sorunu ile can sıkıyor. Kullanışlı ve pratik olması yönüyle çokça kullanıcıya sahip olan bu uygulama depolama sorununa yeni bir çözüm getirdi ve kullanıcılarını rahatlattı. Peki Whatsapp depolama sorununa nasıl çözüm bulunur?

Whatsapp ve Google Depolama Sorununa Birlikte Çözüm Üretiyor

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, Google Drive ile birlikte çözüm odaklı çalışma sürdürüyor. Daha önce Whatsapp depolama sorununa yönelik olarak Google Drive ile işbirliği içerisindeydi, ancak kullanıcılar için alan kısıtlaması mevcuttu. Ancak Google ve Whatsapp ortaklaşa yürüttüğü çalışmaları neticesinde bu alan kısıtlaması sorununa çözüm bulmakta kararlı. Öte yandan kullanıcıların öneri ve şikâyetlerini oldukça önemseyen bu iki şirket çalışmalarını bu doğrultuda sürdürmekte.

Depolama Kısıtlaması Kalkıyor

Whatsapp ve Google şirketleri tarafından yapılan son açıklamalarda Whatsapp yedekleme yapmak için kullanılan kısıtlı alanın kaldırıldığı belirtildi. Bundan sonra Whatsapp uygulamasında depolama sorunu yaşayan kullanıcıların tek yapması gereken yedekleme işlemi yaparak sahip oldukları dosyaları Google Drive’a yüklemek olmalıdır.

Yedekleme Yaparak Depolama Sorununu Ortadan Kaldırabilirsiniz.

  • Öncelikle yedekleme işlemini gerçekleştirmek için akıllı telefonunuz üzerinden Whatsapp’ı açın.
  • Sonrasında ise menüye dokunarak ayarlara girin.
  • Daha sonra ise Sırasıyla Sohbetler > Sohbet Yedeğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan menüde yedekleme yapacağınız e mail hesabını seçin.
  • Eğer ki bir Google hesabına sahip değil iseniz, kendinize yeni bir gmail hesabı açın ve yapılacak işlemleri tekrarlayın. Daha sonrasında ise Hesap Ekle tuşuna basarak yeni açtığınız gmail hesabınızı aktif hale getirin.
  • Yedekleme işlemini sonlandırmak için yedekleme yapmak istediğiniz bağlantı ağını seçin.