Snapchat’te Müzikli Gif Nasıl Paylaşılır?

Paylaş!

Son dönemlerde kullanıcı kaybettiğiyle gündeme gelen Snapchat, kullanıcıların ilgisini çekmek amacıyla farklı özellikleri kullanıcılara sunmaya başlamıştır. Snapchat’te müzikli gif nasıl paylaşılır? Sorusu da, eklenen bu özellikler sonucunda kullanıcıların merak ettiği bir konu olmuştur. Müzikli gif paylaşım özelliği Snapchat bünyesine yeni getirilen bir özelliktir ve bütün kullanıcılar bu özelliği denemeye başlamışlardır.

Snapchat Müzikli Gif Özelliğinin Kullanıldığı Bölümler

Gifler, kullanıcıların kendilerini ifade etme anlamında hem eğlenceli hem de komik öğelere yer vermeleri nedeniyle sıklıkla tercih ediliyorlar. Birçok platform üzerinde gifler kullanılabiliyor ve oluşturulan farklı seçenekler farklı eğlenceli temaların kullanıcılarla buluşmasını sağlıyor.

Snapchat müzikli gif özelliğini hikâyelerde ve mesajlar yoluyla paylaşabilme olanağı bulunuyor. Bu çeşitli giflerle mesajları ve hikâyeleri daha özel bir hale getirebilir ve paylaşımlarınızı lisanslı şarkılar ile ön plana çıkarabilirsiniz.

Snapchat Müzikli Gif Özelliğinin Sağlayıcısı

Snapchat müzikli gif özelliğini kullanabilmek için, gifleri aratmanız gerekiyor. TuneMoji ile bu konuda anlaşma gerçekleştiren Snapchat, lisanslı olan şarkıların giflere eklenebilmesini sağlayabilmiştir. Bu entegrasyon aracılığıyla kullanıcıların dikkati büyük oranda Snapchat’e yöneltilebilmiştir. Bu nedenle Snapchat’in TuneMoji ile olan anlaşması başarılı bir adım olarak değerlendiriliyor.

Snapchat’te Müzikli Gif Paylaşımı Yapmak

Snapchat’te müzikli gif paylaşabilmeniz, belirtildiği üzere TuneMoji entegrasyonuyla mümkün olabilmiştir. Bu özelliği kullanmak için hikâye oluşturma veya mesaj yazma aşamasında TuneMoji sitesini ziyaret etmelisiniz. Üçüncü bir parti yazılımı bünyesinde barındırmaya karşı bir politika izleyen Snapchat’in içeriğinde bu giflere yer verilmiyor. Ziyaret ettiğiniz sitede beğendiğiniz gifi Snapchat ile paylaşabilme olanağına sahipsiniz. TuneMoji üzerinde kategorilerle arama yapabilir, beğendiğiniz gifleri hikâyelerinize veya mesajlarınıza bu site yardımıyla Snapchat’te ekleyebilirsiniz. Site üzerinde belli şartlar dâhilinde kendi gif tasarımlarınızı yapma olanağınız da var.