Nokia 6 Şimdiden 1 Milyon Sipariş Aldı

Paylaş!

Nokia 6 Şimdiden 1 Milyon Sipariş Aldı

Bir zamanların vazgeçilmezi, cep telefonu sektörünün devi, akıllı telefon çağının başlangıcı ile birlikte büyük bir sarsıntı yaşamış ve ardından akıllı telefon rüzgârına dayanmayarak önce küçülmüş ve sonrasında devredilmiştir. Finlandiya merkezli Nokia şirketi akıllı telefon çağına ayak uydurmayınca Microsoft tarafından satın alınarak adı bir daha piyasaya çıkmamıştı. Ta ki son günlere kadar. Geçtiğimiz hafta piyasaya hızlı bir giriş yapan Nokia şimdiden 1 milyon siparişe ulaşmış durumda.

Yıllar sonra Nokia 6 modeli ile karşımıza çıkan Nokia yeni modeli ile tüm ilgileri üzerine toplamış durumda. Piyasa da bu kadar ilgi çekeceği beklenmeyen Nokia beklenmedik başarılara imza atarken adeta 90’lı yıllarda ki üstün başarısını hatırlatıyor.

Nokia 6 şuanda Çin de ön siparişe sunulmuş durumda. 19 Ocak tarihinde satışa sunulacağı duyurulan Nokia, piyasaya çıkması ile birlikte adeta yok sattı. Satış öncesinde dahi yapılan ön kayıtlar ile zaten bu ilgi ön görülebiliyordu.

Özellikle Çin üzerinden yapılan satışta dikkati çeken nokta ise bambaşka. Akıllı telefon fiyatlarının oldukça düşük olduğu bu pazarda bu denli ilgi görmesi kayda değer bir başarının işareti. Cihaz fiyatı ise ortalama olarak 250 dolar civarında seyrediyor.

İlk olarak Çin’de satışa sunulan Nokia 6 modeli ABD ve Avrupa da ne zaman satışa sunulacağı bilinmiyor. Yetkililer Türkiye adına da şu anlık herhangi bir açıklamada bulunmuş değil.