Whatsapp’ta Grup Oluşturmadan Toplu Mesaj Gönderme

Paylaş!

Son zamanların en çok kullanılan mesaj ve iletişim uygulamalarından bir tanesi olarak dikkat çeken WhatsApp uygulaması gereksinimler ve teknolojik gelişmeler sonucunda sürekli olarak gelişim halinde olmaya başlamıştır. Bundan dolayı eklenen yeni özellikler hakkında kullanıcılar deneme yapma veya sorular sorma yoluna giderler. WhatsApp’ta grup oluşturmadan toplu mesaj gönderme özelliği de bunlardan bir tanesi olarak dikkat çeker. Çünkü grup oluşturmak gruptaki her üyenin yazılanları görmesi ve haberdar olması anlamına geldiğinden bunu yaşamadan mesajlarını topluca iletmek isteyen kişiler için önemli bir özelliktir.

Neden Önemlidir?

WhatsApp özelliklerinden bir tanesi de grup oluşturmaktır. Oluşturulan gruplardaki her üye aynı anda yazılan ve paylaşılan her detayı görebileceğinden dolayı bir anlamda gizlilik konusunda gereken imkânı tanımaz. Grupta kimlerin bulunduğunu görmek isteyen kişiler de kolaylıkla bunu yapabilir. Bundan dolayı kullanıcılar aynı mesajı kime gönderdiklerini görmeyen ama topluca mesaj olarak kullanılabilen bir özelliğe ihtiyaç duymuştur. WhatsApp ise bunu son sürümüne eklemiştir.

Nasıl Kullanılır?

Özelliği kullanabilmek için öncelikle uygulamaya girmelisiniz. Ardından sohbet ekranına geliniz. Sohbet ekranının üzerinde yer alan noktalı kısma tıklayarak toplu mesaj sekmesine geliniz. Toplu mesaj sekmesi açılınca da yeni liste oluşturma kısmına geçiniz. Rehberinizde bulunan kişilerden olmak üzere artı işaretine tıklayarak 256 kişiye kadar isim ekleyebilirsiniz. Oluştur kısmına tıklayınız. Ardından liste tamamlanacaktır. Mesajınızı buradan yazıp ulaştırabilirsiniz. Kullanıcılar grupta kimin olduğunu bilmeden toplu mesaj aldıklarını anlayacaktır.

Liste Nasıl Silinir?

Sürekli kullanacağınız bir liste olması halinde listeye isim verebilir ve kullanılır durumda bırakabilirsiniz. Kısa süreli bir işlem için olması durumunda ise listenin üzerine basılı tutarak sil seçeneğine tıkladıktan sonra listeyi kolaylıkla silmeniz mümkün hale gelir.