ZTE Cihazlarda Ahize Kendi Alanını Yaratacak

Paylaş!

ZTE cihazlarda ahize kendi alanını yaratacak. ZTE, Çin’de üretilen telefon gibi akıllı cihazlarda kenar çerçevelerinin boyutunu küçülterek ahize kısmını ekranın iç kısmına koyacak. Ekran kenarlarının geniş olmasına ve çok yer kaplamasına karşı insanların nefreti günden güne artarken, çerçeve kullanılmayan cihazlara karşı bakış açısında da talebin git gide artış gösterdiği görülmüş ve bu nedenle değişik bir çözüm üreterek bu çözümü uygulamaya koyma gerekliliği hissedilmiştir.

Şu dönemler içerisinde telefonlarda kalın bir dikdörtgen şeklinde ahize bulunması yerine ince bir nokta kıvamında ahize şekli olan telefonlar üretimde olmasa da önümüzdeki birkaç ay içerisinde Lenovo, Huawei ve Samsung gibi büyük telefon üretici firmaların bu yönde üretimleri olacağını biliyoruz. Bu markalardan ayrı tutulan ZTE Çin telefon üretim markası, kamera yerinde bulunan boşluğun haricinde birkaç farklı ve değişik sorunlara çözüm üretmek için hazırlıklara başlamış ve üretimleri planlamış durumda.

ZTE, Patentli Tasarım Örneklerini Piyasaya Sundu

ZTE’nin patenti alınmış tasarım örnekleri yöneticileri ve kurucuları tarafından piyasaya sunuldu. Öncelik olarak telefonların üst boşluğunda bulunan ahize yeri için küçük bir boşluk oluşturmayı hedefleyen ZTE firması, sunduğu tasarım örnekleriyle talebi bu yönde olan alıcıları etkilemeyi başaracak gibi gözüküyor.

ZTE firmasının sunmuş olduğu patentli tasarım örnekleri incelendiğinde üst, alt ve yan çerçeve boyutlarının küçülme imkanı olduğu kadarıyla küçültüldüğü ve ahizenin konulduğu ekrandaki ufak bir boşluk kısmı oluşturarak yeni bir yere konularak istenilen talebin gerçekleştirildiği kolayca gözlemlenebiliyor.

Patentli tasarım örneklerini piyasayla ve kamu oyuyla paylaşan ZTE firması, almış olduğu geri dönüşler karşılığında cihazlarda istenilen farklı birkaç özelliği de ekleyebileceği bilgisini böylelikle aktarmış oluyor. Adeta alıcı kitlenin nabzını yoklamak için birkaç ay öncesinden sunmuş olduğu tasarım örnekleri, firmanın yeni fikirlere açık olduğunu, alıcı kitlenin istekleri doğrultusunda değiştirebilecek özellikler varsa onları da değiştirebileceği imajını çizmektedir.

ZTE’nin üretecek olduğu ekran içerisindeki ahize fikrinde ve sunmuş olduğu patentli tasarım örneklerde ön kamera hakkında bir ipucu verilmemesi ve tasarımlarda ön kameranın bulunmaması, üretilecek olan telefonun kızaklı bir telefon olabilme düşüncesi herkesin aklına ilk gelen düşünce oluyor.