Oppo’nun Yeni Akıllı Telefonu

Paylaş!

Oppo’nun Yeni Akıllı Telefonu. Çinli teknoloji devlerinden Oppo’nun yeni telefonunun teknik özellikleri ortaya çıktı. 2004 yılında kurulan ve daha çok MP3 çalarlar, Medya oynatıcılar, LCD-TV’ler ve e-kitap okuyucuları ile tanınan Oppo, 2019 yılını çok daha dolu dolu geçirerek, telefon sektöründe de adını daha yukarılara taşımak istiyor.

Yeni telefonun model adı ne olacak henüz bilinmese de PBFM30 kodlu olan yeni telefonun tüm özellikleri TENAA’da görüldü. Oppo’nun geçen hafta da iki farklı telefonu TENAA’da tüm özellikleriyle ortaya çıkmıştı. PCDM00 ve PCDT00 kodlu bu iki telefonun özellikleri kamuoyu tarafından beğenilmişti. PBFM30 kodlu yeni telefona dair bir görsel ortaya çıkmamış olsa da özellikleri Oppo hayranlarını oldukça heyecanlandırdı.

PBFM30 Kodlu Telefonun Özellikleri

Elde edilen bilgilere göre Oppo’nun PBFM30 kodlu bu yeni akıllı telefonu, piyasaya iki farklı renk seçeneği ile çıkartılacak. Bu telefon mavi ve pembe renk seçeneklerine sahip olacak. Bu yeni telefonun boyutları 155.9 x 8.1 mm olacak. Telefonun ekranı 6.2 inç boyutunda ve 1520×720 çözünürlüğe sahip olacak. Telefonun çentikli ekrana sahip olması bekleniyor.

Çentikli ekran bilgisi Oppo hayranlarını biraz üzmüştür mutlaka, iPhone ile teknoloji dünyasında popülerleşen çentikli ekran, telefon kullanıcıları tarafından pek beğenilmemiş ve çirkin bir görüntü yarattığına dair yorumlar yapılmıştı. PBFM30 kodlu bu yeni Oppo cihazının işlemcisi 8 çekirdekli ve 1.8 GHz hızına sahip olacak. Cihaz, 3 GB RAM özelliği de sunacak. Görenleri sevindiren bir diğer detay ise cihazın dahili depolama alanının 64 GB olması.

Orta segmente hitap edecek olan bu cihaz, arkasında biri 13 MP, diğeri 2 MP olmak üzere iki kamera ile gelecek. Ön kamera ise 16 MP çözünürlüğe sahip olacak. Cihazın parmak izi okuyucusu arka kameranın hemen altında olacak. Batarya kapasitesi 4.100 mAh olacak ve Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile piyasaya çıkacak. Telefon yaklaşık olarak 156 gram ağırlığında olacak.

Oppo’nun, PBFM30 kodlu bu yeni akıllı cihazını 25-28 Şubat tarihleri arasında MWC 2019da (Mobil Dünya Kongresi’nde) tanıtması bekleniyor. Mobil Dünya Kongresi, İspanya’nın Barcelona şehrinde yapılacak.