Katlanabilir Telefon Patenti

Paylaş!

Katlanabilir telefon patenti. Gelişen teknoloji ile birlikte firmaların birbirinden daha önde ve kaliteli olmak için çabalamaları sonucunda her geçen gün daha da değişen bir takım yenilikler ortaya çıkmaya başladı. En son olarak akıllı telefon devlerinin arasındaki çekişmeler sonucunda katlanabilir akıllı cihazların varlığının 2019 yılında piyasada olması gibi bir beklentinin doğduğu konusunda yorumlar yapılmasıyla birlikte Samsung kanadından konuyla ilgili bazı bilgi paylaşımları söz konusu olmuştu.

Patent ve İçeriği

Samsung da teknolojik gelişmeler alanında kendine yer edinmiş önemli markalardan bir tanesi olmasından dolayı katlanabilir teknoloji ile alakalı 2019 yılında piyasada olmasını beklediği bir proje üzerinde çalıştığını takipçileri ile paylaştı. Takipçileri tarafından beğeni ile karşılanan bu haberin hemen kısa süre sonrasında ise katlanabilir telefonla alakalı olarak Samsung tarafından alınan bir patentin varlığından bahsedilmeye başlandı.

Patentle alakalı olan birçok detayın açıklanmaması da sadece yorumlardan öteye gidilmemesine neden olurken takipçilerin hayallerinin daha da kuvvetlenmesi gibi bir takım sonuçlar ortaya çıkmaya başladı. Kasım ayının başında patent ile birlikte katlanabilir bir telefon tanıtımı yapan Samsung ise bu heyecanı daha da artıracak şekilde telefonun özellikleri konusunda kesin şekilde gizlilik prensibine bağlı kalmıştı. Samsung’un aldığı patent hakkında araştırma yapılması ise cihaz ve özellikleri hakkında bir takım sonuçların ortaya çıkmasına neden oldu.

Yapılan tahminler ekranın katlanabilir olması için kullanılacak olan ekranın bütünleşik ve esnek bir ekran yapısına sahip olacağı yönünde iken bu durumun böyle olmadığı patente dahil olan özellikler değerlendirilerek anlaşıldı. Bu özelliğin yerine iki ekranın uç uca eklenmesi sonucunda meydana gelen bir ekranın kullanılması söz konusu olacağı da öğrenildi.

Farklı olarak ekranın sağ tarafını boşaltan bir ara yüz kullanımı sağlanacağı da belirlendi. Sol tarafında uygulamaların yerleştirileceği bir alan olması şeklinde tasarlandığı da anlaşıldı. Patent özelliklerine göre telefon katlanırken ve açılırken iki farklı ekranın hareket etmesi temeline göre düzenleniyor. Kamerası ile alakalı olarak da her iki ekranda da kamera olması bekleniyor. Ek olarak 3.5 mm jack girişinin de kullanıcılara sunulması bekleniyor.