15 İnçlik Monitörler Beklenenden Daha Fazla Bağış Topladı

Paylaş!

Küresel kitle fonlama sitelerinin arasında öncü konumda yer alan Kickstarter, bünyesinde yer alan bir monitör projesi hedefi için belirlemiş olduğu miktarın tam 10 katı kadar daha fazla para toplamayı başardı. Piyasa içerisinde USB Type-C girişi olarak bilinen monitörlerin sayısı neredeyse bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Bu ürünlere yapılan kullanıcı yorumlarının vasat seviyesinde olması ve fiyatlarının oldukça yüksek olması ürüne karşı olan ön yargının oluşmasına neden oluyor.

Kickstater web sitesinde açılan bir kampanya ile beraber 15 inçlik monitöre sahip olan, 1080p’lik dokunmatik ekrana sahip ya da 4K çözünürlüğüne sahip bir model ortaya çıktı. Taihe’nin Gemini adını verdiği taşınabilir monitörü ile başlatılan Kickstarter kampanyası kısa süre içerisinde dünya geneline yayılarak büyük bir başarıya imza atmış oldu. Bu yeni monitörlere ilişkin; 5 saat şarj dayanabilme süresi, pek çok giriş imkanı ve uygun fiyat garantisi söz konusu.

Gemini 4K Özellikleri

Kickstarter web sitesinde belirlenen hedefin 10 katı kadar bağış almış olan Gemini 4K ürününün özellikleri;

-15.6 inç boyutlu HDR destekli TFT LCD IPS ekran

-60 Hz yenileme hızı

-4K 3840*1920 çözünürlük

-1 adet USB-C portu

-1 adet Mini Display portu

-1 adet HDMI portu

-2 adet USB 2.0 portu

-Kablosuz kullanım yapacaklar için 5 saate kadar dayanabilen batarya

-300 nit parlaklık

-Dikey ve yatay ekran modu

-Dual hoparlör

-10 mm kalınlık

-2 pound (0,91 kg)

-Dahili stant desteği şeklinde. Kickstarter web sitesi tarafından belirlenmiş olan satış fiyatı ise 269 dolar. TL bazında hesaplandığı zaman bu ürün 1439 TL bir fiyata sahip. Gemini 4K modelinin yanı sıra Gemini 1080p ürününü de satışa çıkaran web sitesi ürün hakkındaki özellikleri yayınladı. Kampanyaya 10 bin dolarlık hedef koyan Kickstarter, bu değerin 10 katı kadar bağış topladı ve halen toplamaya devam ediyor. Gemini 1080p modelinin Kickstarter satış fiyatı 159 dolar olarak belirlenmiş durumda. TL bazında hesaplandığı zaman ise 850 TL’lik bir fiyat ortaya çıkıyor.