AMD Yeni İşlemcisini ve Grafik Kartını CES’te Tanıtacak

Paylaş!

AMD Yeni İşlemcisini ve Grafik Kartını CES’te Tanıtacak . AMD firmasının CEO’su Lisa Su ile yapılan bir etkinlikte CES 2019 fuarında grafik kartlarının ve yeni işlemci sisteminin tanıtılacağı bilgisi verildi. Tüketici Elektroniği Fuarı olarak bilinen ve yurt dışında CES kısa adı ile her sene düzenlenen fuar, bu sene 8 ve 11 Ocak tarihleri arasında yeniden düzenlenmeye hazırlanıyor. Fuar süresi boyunca pek çok yeni teknolojinin tanıtılması beklenen gelişmeler arasında.

Bu gelişmelerden bir tanesi olarak AMD firmasının CEO’su olarak görev almakta olan Lisa Su’nun, 9 Ocak 2019 tarihinde etkinlik çerçevesinde firmasının yeni işlemci modelini ve yeni grafik kartını tanıtacağı düşünülen TSI 20:00’daki konuşması başlayacak. Etkinlik içerisinde AMD’nın 7 nm’lik grafik kartları ile işlemci sisteminin tanıtılması teknoloji severler için oldukça heyecan verici bir durum. Tüketici Elektroniği Derneği çerçevesinde yapılan son söyleşi esnasında Lisa Su’dan gelen çarpıcı açıklamalar tüketicilerin heyecanlanmasına neden olmuştu.

Yeni Teknoloji CES’te

AMD’nin CEO’su Lisa Su, söyleşi esnasında etkinlikte heyecan verici pek çok haberi vereceklerini ve tüketicilerin yeni nesil teknoloji ile tanışacaklarını söyledi. İnovasyonun hızının nasıl arttırılacağına yönelik çalışmalarına geçtiğimiz yılda ağırlık veren AMD firmasının 2019 içerisinde bu çalışmaların meyvesini lması bekleniyor. AMD firması için 2019 yılının teknik açıdan oldukça gelişmiş bir yıl olması bekleniyor. Grafik kartlarında ve işlemci sisteminde yer alan Zen2 ve Nani mimarilerinin güncelleştirilebilmesi adına TSMC’nin 7 nm’lik üretimin sürecine girmesi şirket için en büyük gelişmelerden bir tanesi.

8 ve 11 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı kapsamında kendi teknolojisini tanıtacak olan firmalardan bir tanesi de AMD olacak. Bu tanıtım için gerekli olan hazırlıkları yapan firma, CEO’su tarafından 9 Ocak 2019 saat 20:00’de başlayacak olan konuşma ile yeni teknolojinin tanıtımını yapacak.

Firma bünyesinde geliştirilmiş olan yeni grafik kartları ve yeni işlemci sistemi, CEO tarafından yeni nesil teknoloji adı verilen başka bir sistemin kullanılmasına olanak tanıyacak. Etkinlik kapsamında firmanın belirlemiş olduğu tarihte bir çok katılımcıya tanıtım yapması bekleniyor.