iPhone’lu Huawei Kutlaması

Paylaş!

iPhone’lu Huawei Kutlaması. Birbirine rakip firmalar arasındaki rekabet her geçen gün büyümeye devam ederken teknoloji devleri arasındaki durum ise gittikçe göze batar bir hal almaya başladı. Rakip firmalar arasında sıklıkla birbirinin telefonlarını kullanmama şeklinde ortaya atılan tepkisel yaklaşımlar doğmaya başladı. Buna ek olarak ise gaflet olarak bu durumun tam tersi şeklinde hareket edenlerin sayısı ve düştüğü durum da takipçiler tarafından sıkıca kontrol edilir oldu.

Huawei’den Gelen Yılbaşı Paylaşımı

Şirketlerin başında bulunan tepe kişiler tarafından yılbaşı gibi özel ve güzel günlerde atılan twetler son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan bir tebrik yoludur. Kullanıcılar ve takipçiler tarafından da beğenilen bir hal olmasından dolayı firmalar yılbaşı kutlamalarını sosyal medya kanalları aracılığı ile yapmaktadır. Huawei’de aynı şekilde kullanıcı ve takipçilerinin yılbaşını tebrik etmek için twett atma yoluna gitme kararı alan şirketlerden bir tanesi oldu.

Bu durum oldukça normal ve duyarlı bir hareket olarak görülmesine karşılık neredeyse trend haline gelmek üzere olan bir olaylar zincirinin de yaşanmasına neden oldu. Teknoloji devinin yaptığı paylaşımın altında yer alan bir bilgi Huawei’nin de aynı trend içerisinde yer almasına neden oldu. Twett altında yer alan bilgiye göre Huawei yaptığı paylaşımda iPhone markalı bir telefon kullandı.

Huawei tarafından yapılan paylaşımda da olduğu gibi bu tarz bir paylaşımla karşı karşıya kalan firmaların yaptıkları ilk hareket ise paylaşımın hemen ortadan kaldırılması şeklinde olur. Hemen harekete geçen şirket bilişimleri kısa süre içinde paylaşımı ortadan kaldırdı. Fakat bu trendle uğraşmaktan özel bir keyif alan ABD kökenli bir Youtuber bu gaflet anını kayıt altına almayı başardı.

MKBHD kısaltması ile bilinen Youtuber yapılan paylaşımın kaldırılmadan önce kayıt altına alınması ile ilgilenmiş ve ardından bunu sayfasında takipçileri ile paylaşmıştır. Bundan sadece bir kaç gün önce de aynı şekilde Samsung kanalından iPhone kullanarak atılan bir twett de bu kanal sayesinde kamuoyu ile paylaşılmıştı. Bazen şirketler hesaplarının kapatılmasına kadar uzayan kararlar almalarına karşılık yine de yakalanmaktan kaçamamıştır. Trendin takipçileri ise giderek artacaktır.