Bilgisayarınızda Windows Defender Kullanmanız İçin 5 Geçerli Sebep

Paylaş!

Bilgisayarınızda Windows Defender Kullanmanız İçin 5 Geçerli Sebep

Windows Defender, Microsoft firması tarafından sağlanan bir güvenlik yazılımıdır. Yazılım diğer tüm güvenlik yazılımlarında olduğu gibi bilgisayarımızı kötü amaçla yazılmış yazılımlar (virüsler) ve bilgisayarımıza olabilecek saldırılardan korumayı amaçlamaktadır. Windows defender, bilgisayarımız için satın aldığımız lisanslı Windows uygulamamız ile birlikte ücretsiz olarak sunulmaktadır. Tabii yazılımımız daha önceleri beta uygulama olarak Microsoft AntiSpyware olarak sunulmuş ve öncelikli görevi casus yazılımları yakalamak ve karantinaya almaktır. Windows 7 sürümünden itibaren sisteminize Windows Defender’ı ücretsiz olarak indirip kurabiliyorsunuz. Tabii bu indirme sürecinde işletim sisteminizin lisanslı (ücretli sürüm) olup olmadığını doğrulama aşamasından geçmek zorundasınız.

Ekonomik Bir Seçim Olması

Öncelikle programı kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Windows Defender lisanslı olarak satın aldığınız işletim sisteminizin yeni sürümlerinde gömülü bir özellik olarak gelmekte, önceki sürümler için ise yine ücretsiz bir şekilde internetten indirebilmektesiniz.

Casus Yazılımlara Karşı Güvenilir Bir Kalkan Olması

Son dönemlerde sistemimizin güvenliğini virüsler kadar casus yazılımlarda tehdit etmektedir. Windows Defender sayesinde casus yazılımlara karşı önlem alabiliyorsunuz. Ayrıca tarama ile birlikte hafıza tutarak olası tehditlere karşı güvenilir bir çözüm sunmakta.

Reklamlara Maruz Kalmama

Birçok virüs ve casus yazılım kaldırma programı işini yaparken bir taraftan da firmaların ticari kaygıları nedeniyle reklam sunmakta. Hatta bu reklamlar sizin hiç planlamadığınız zamanlarda çıkmakta. Ücretsiz bir yazılım olması yanında herhangi bir reklam ve promosyon ile sizleri uğraştırmaması oldukça kullanışlı bir özellik.

Gelişmiş Özellikleri Ücretli Alternatifleri Kadar İleri Özellikleri Mevcut

Windows defender sistemimiz hantallaştırmadan sürekli arka planda çalışmakta ve tam zamanlı bir koruma sağlamaktadır. Ayrıca tam zamanlı korumayı tercih etmek istemezseniz önceden planlayacağınız periyodik taramalarla da sisteminizi güvenilir tutabilirsiniz.

Veri Tabanının Sürekli Güncellenebilmesi

Sisteminizin arka planında tama zamanlı çalışan uygulama herhangi bir tehdit ile karşılaştığında bunu size anında bildirmektedir. Karşılaşılan güçlükleri, tehditleri aynı zamanda rapor etmekte ve böylece veri tanının sürekli güncel kalması sağlanmaktadır.