Google Keep ile Zihnimizi Birkaç Adımda Nasıl Özgürleştirebiliriz?

Paylaş!

Google Keep ile Zihnimizi Birkaç Adımda Nasıl Özgürleştirebiliriz?

Google uzunca bir süredir internet sektöründe liderliği elinden bırakmayan kurumsal bir şirket. Verdiği hizmetlerin kalitesi birçok alanda tartışmasız en iyi kabul edilmektedir. Liderliği bu derece önde götüren Google uzmanları, hem kişisel bilgisayarlarımız hem de taşınabilir cihazlarımız için değişik ihtiyaçlara cevap verebilecek uygulamalar geliştirerek hayatımızın her alanında yer almaktadır. Bunların son zamanlarda en çok kullanılanlarından bir tanesi Google Keep uygulamasıdır.

Google Keep Nedir?

Google Keep uygulamasını dijital bir ajanda, hatırlatıcı gibi düşünebilirsiniz. Yani eskiden bir not defterine tuttuğunuz yapılacaklar listesinin dijital ortama taşınmış hali gibidir. Zihnimizde tutamayacağımız kadar çok detayı yazarak yanınızda taşıdığınız bir dijital not defteridir. Ancak yetenekleri sadece not alma ile sınırlı kalmıyor. Uygulamamız hem kişisel bilgisayarlarda, hem de taşınabilir cihazlarımızda yer alarak her an ulaşılabilir özeliğini koruyor. Google Keep’i eğer kişisel bilgisayarınızda kullanacaksanız Google Chrome tarayıcısının bir eklentisi olarak indirip çalıştırmanız olası. Aynı zamanda Google Keep uygulamasını taşınabilir cihazlarımızda da kullanabilirsiniz. Bu durumda Android veya İOS işletim sistemine sahip cihazlarınız ile uyumlu olan kurulum dosyasını edinip kurarak uygulamanızı tablet veya cep telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Google Keep ve Yenilikleri

Google Keep’te listeler oluşturabilir, listeleri kendinize göre gruplandırabilir, önem sırasına göre dizebilir, zevkinize göre ara yüzü ve iş listelerinizi renklendirebilirsiniz. Yaptığınız işleri işaretleyerek ana ekranınızdan yapılmış işler listesine gönderebilir, ekranınızda görünerek veya görünmeyerek yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Notunuzu dijital karakterlerle yazabilir ya da kalem seçeneği ile el yazınız ile not alabilirsiniz. Tabii yazılarınızı renkli ve şekilli yaparak daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca not almak için zamanınızın olmadığı zamanlarda notunuzu sesli olarak kaydedebilirsiniz. Ara yüzde kullanılan mikrofon simgesi ile sesli mesaj alabilir, aldığınız mesajı dinleyebilirsiniz. Yine ara yüzde yer alan fotoğraf makinesi simgesi ile notlarınıza resimler ve görüntüler ekleyebilirsiniz. Bu kadar değişik seçenek sunan Google Keep sayesinde not almak hızlı ve pratik, zihninizi özgür bırakmak ise çok kolay.