Bluetooth Kulaklık Pubg Mobile’da Çalışmıyor Neden?

Paylaş!

Teknoloji, hayatımızın her alanını şekillendirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Sosyal hayatımızdan iş hayatımıza kadar yaşamımızın merkezinde olan teknolojik gelişmeler ile artık uzaklar yakın oluyor. İnternet teknolojisi ile uzaktaki bir yakınımız ile kolaylıkla iletişim kurabiliyor, yeni insanlarla tanışabiliyoruz. Teknolojinin hayatımızın içerisinde oluşu keyif zamanlarımızı da şekillendirdi. Artık çeşitli oyunlar ile boş zamanlarımızı keyifli hale getirebiliyoruz. Pubg’de tam olarak öyle bir oyundur. Pubg oyuncuları bluetooth kulaklık pubg mobile’da çalışmıyor neden? Şeklinde sorular üzerine araştırmalar yapıyor.

Pubg Nedir?

Son zamanlarda trend haline gelen ve birçok oyuncu kitlesine sahip olan oyunlardan olan Pubg’nin konusu, bir uçaktan sistemde belirtilen konumlardan kullanıcının seçtiği konuma atlayarak başlıyor. Bir hayatta kalma mücadelesi içeren oyun savaş oyunu niteliğindedir. Çevrimiçi oyun oynamaya imkan sağlayan Pubg ile kullanıcılar sesli olarak sohbet edip iş birliği yapabilirken, oyunun sahip olduğu seslendirmeler ile olayın içerisine kendisini daha iyi adapte edebiliyor.

Pubg Hangi Platformlarda Oynanabilir?

Pubg, birçok farklı platformdan kullanıcılarına erişim imkânı sağlıyor. Pubg oyuncuları isterlerse mobil olarak telefonlarından oyuna bağlanıp oyunun keyfini çıkarabiliyor.

Telefon üzerinden değil de bilgisayar üzerinden oyun oynamak isteyen kullanıcılar da Pubg’nin bilgisayar sürümünü kullanabiliyor. Ayrıca Pubg’nin yine bilgisyarlarda kullanıma uygun ancak düşük grafik içeriğine sahip olan Pubg Lite versiyonu da bulunuyor. Fakat denildiği gibi düşük grafik kalitesi sebebiyle ilgili sürüm tercih edilmiyor.

Pubg Bluetooth Kulaklık Sorunu Çözümü

Pubg’nin çevrimiçi konuşabilme imkanı ve özelliği Pubg kullanıcılarının sevdiği ve tercih ettiği özelliktir. Pubg oyuncuları bazı durumlarda sesi daha iyi duyabilmek veya dış ortama sesin gidişini engellemek adına kulaklıklarla oyun oynamayı tercih edebiliyor.

Ancak bazen yaşanan kulaklıkla ilgili sorunlar ve sesi alamama durumu oyunun etkili bir şekilde oynanmasına olumsuz yönde etki ediyor. Bu sorun eğer telefonda yaşanıyorsa telefon üzerinden program kaldırılıp yeniden kurulabilir veya oyun uygulamasının verilerini silmek bir çözüm olacaktır. Oyun içerisinde yer alan bluetooth seçeneğinin aktifleştirilmesi de hem bilgisayar hem telefon üzerinde kulaklık sorununu çözecektir.