PUBG Mobile Nasıl Hızlandırılır?

Paylaş!

Günümüz mobil FPS oyunları arasında epey popüler olan PUBG Mobile’da sağlıklı bir oyun deneyimi yaşayabilmeniz için oyununuzun donmaması önemlidir. Oyunun donması demek; ekranınızın aynı görüntüde takılı kalması, hareket edememeniz veya rakiplerinizin gecikmeli hareket etmesi gibi pek çok anlama gelebilir. Oyun donuyorsa hareket etmekte, ateş etmekte ve hedef almada zorluk yaşanabilir. Bu da kaliteli bir oyun deneyimi yaşamanızı engeller. Bundan kurtulmak için PUBG mobile nasıl hızlandırılır? sorusunun yanıtı size yardımcı olacaktır.

PUBG Mobile Hızlandırma

PUBG Mobile’ın donmasına, yavaşlamasına birçok neden sebep olabilir. Bunun nedeni internet bağlantısı bazlı olabileceği gibi aynı zamanda grafik ayarlarına da bağlı olabilir. PUBG oynarken rakiplerinizin duruyor gibi görünüp başka noktalarda beliriyorsa, ateş ettiğinizde (mermileriniz rakibinizi vurmasına rağmen) rakiplerinizi öldüremiyorsanız, sürekli veya oyun boyu ateş sesi duyuyorsanız internet bağlantınızla alakalı bir problem olabilir. Eğer oyunu oynarken ekranınız donup kalıyor, siyah ekran hatası alıyorsanız ya da oyununuz çöküyorsa da grafik ayarlarını değiştirmenin faydası olacaktır.

İnternet Bağlantımı Nasıl Kontrol Ederim?

İnternet bağlantınızın sorunlu olduğunu düşünüyorsanız hız testi yapabilirsiniz. İnternet üzerinde yer alan herhangi bir hız testi uygulamasına bağlanarak amacınıza ulaşabilirsiniz. Hız testi yaparken internetinize bağlı olan cihazların internet bağlantısı gerekli hiçbir işlem gerçekleştirmediğine dikkat etmelisiniz. Eğer internetinizi kullanan birisi varsa sonucunuz yanlış çıkacaktır. Bununla birlikte oyunu oynadığınız esnada da internetinize bağlı kişiler varsa oyun bağlantınız yavaşlayabilir. İnternetinize bağlı kişileri uyararak oyun kalitenizi arttırabilirsiniz.

PUBG Mobile Grafik Ayarları

Oyunu oynadığınız sırada anlık donmalar, siyah ekran hataları yaşıyorsanız grafik ayarlarınızı düzenlemeniz gerekmektedir. Grafik ayarlarına PUBG Mobile oyununa girip ‘Ayarlar’ bölümünü açarak ulaşabilirsiniz. Burada ‘Grafikler’ bölümüne geldiğinizde en üstteki grafikler seçeneğini ‘Akıcı’ düzeyine getirmeniz gerekir. Bu şekilde oyununuzu hızlandırabilir ve oyundan daha fazla zevk alabilirsiniz. Grafikler bölümünün altındaki ‘Kare Hızı’ bölümünü de en yükseğe alabilirsiniz. Ancak kullandığınız cihaz eski bir cihazsa kare hızını yükseltmek telefonunuzun ısınmasına veya şarjınızın hızlı bitmesine neden olabilir. Tüm bunları dikkatli bir şekilde uygulayarak PUBG Mobile’ı hızlandırabilirsiniz.